• meridyenleridir...
  • egitimin kalitesizligi. japonya'da bir cocuk okuma yazma ogrenmeden once adalet duygusunu, hayvan sevgisini, cevre bilincini, genel gorgu kurallarini ogreniyor.
  • aklınla bin yaşa siyahkugum
  • öncelikle bence;
    merhamet ve vicdan eksikliği.
    yaratılmış olmanın verdiği kutsallığın anlamının anlaşılamaması.
    yaratılmışlara ve maddiyata olan sevginin yaratana olandan fazla olması.
    dünyanın bu sefil ve acımasız halinin içimize çok kolay işlemekte olması.
  • benim!
  • 80 lerde ozal ile baslayan serbest pazar hareketleri ile, kimilerine gore disariya acilan buyuyen turkiye - diger taraftan tevazuyu, iyi niyeti, yardimseverligi kaybetti ve git gide yozlasti. cunku insanlar bazi seyleri emek vermeden kazanmaya basladilar. ozal in dedigi gibi: "benim memurum isini bilir."

komsuda araba goren "onda dogan varsa ben tempraya binmeliyim" hirsiyla insanlar giderek robotlasti, kimse kimseye zerre cikari olmadan bir sey yapmaz hale geldi. gunumuz dunyasi "yalaka" "dondurmacilar" dan gecilmez oldu.

kadinlar gece sokakta yuruyemez halde, insanlarin birbirine karsi zerre saygisi ve guveni kalmadi, ulke ve birey olarak her gun geriye gidiyoruz. umutlu degilim.
  • birey olamamak ve sürü ne yaparsa onu yapmak
  • aşksızlık
  • maalesef eglenmeyi bilmeyen bir milletiz. zengininden fakirine bu boyle. uzerimizdeki stresi atamiyoruz. bunun maddi varlikla alakasi da yok, isteyen her ortamda her turlu eglenmesini bilir.
hesabın var mı? giriş yap