şükela:  tümü | bugün
  • ciddi ciddi gündeme gelmeye başlayan olay. son 3 yılda bombalı saldırılar, hendek olayları, 15 temmuz falan derken bütün silahlı şartlar denendi veya zorlanıyor. işgale varır mı? en azından denenecek bu kesin. akdenizde bir provokasyon en güçlü senaryo.

edit: yahu arkadaşlar abd sınırındaki ypg'ye son 1 yılda 5 tır dolusu silah sevkiyatı yapmış, yetmemiş ağır silahlar indirmiş. akdenizde son 6 ayda abd-israil-yunanistan ortak tatbikatları düzenleniyor ve bu sanıldığı gibi sıradan, olağan tatbikatlar değil. kıbrıs ve ege üzerinden son iki yılda git gide ağırlaşan taciz ve tehdidin haddi hesabı yok. yetmemiş bu süreçte 8 büyük patlamayla karşılaşmışsın, bunlar en büyük illerinde başkentinde gerçekleşmiş, onlarca canın gitmiş. o bitmeden hendekler kazılmış 6 ay görülmedik bir savaş manzarasıyla karşılaşmışsın, üstelik abd askerlerinin doğrudan yaptığı saldırıları da bir kenara koyuyoruz. tam o bastırılmış üstüne başkentinde meclis binan jetlerle bombalanmış. dünya savaşları dışında var mı bunun örneği? yugoslavya parçalanırken bile meclisine bomba atılmadı. bunlar büyük ve anlamlı işaretledir. yabancı markaların piyasayı işgal etmesi, üretememek, hazır yiyicilik ve bununla dış müdahaleye açık ekonomi modeli elbette büyük hatta çok büyük bir sorun. ancak savaş tehditleriyle çatışmayı birbirine karıştırmayın. hemen her yazılana katılıyorum hepsini okuyamasam da genel fikirleri görüyorum. ama bu kadar basit bir dönemde yaşamıyoruz. 3 yıl gibi kısacıki tarihe göre salise değeri olmayan bir sürede şu kadar silahlı olay ve harekete maruz kalan bir ülkedeyiz ve bu ülke bugün adı konulmamış üçüncü dünya savaşının yaşandığı, 8 yıldır süren bir bölgeye komşu. bundan önce de yugoslavya sonrasında, osetya ve ukrayna vardı. laf salatasını bırakalım, silahla çözülecek sorunlarla başbaşayız. elbette vatanımın olanaklarına da milletimin azmine ve zekasına da güveniyorum. gereği elbette yapılır, ancak mesele bu olasılık ne, var mı yok mu bunu tartışmak.
  • gotu yiyen var ise gelsin. ben oyle top tank silah teknolojiye bakmam.

biz conilere benzemeyiz araplara hic benzemeyiz.

ışgal edelim derken kendi topraklarindan olmasinlar.
  • allah yolunda şehadet şerbetini içmemiz için bundan güzel fırsat olamaz değil mi kardeşlerim.
  • zaten işgal edilmişsin illa toplama kampına kapatılmanmı lazım . milyonlarca mülteci onların çoğalması için devlet politikası bayrağın dilin kimliğin tartışılıyor ülkenin başındaki kişi 4 parmakla bir çok arap ülkesi tarafından terör örgütü olarak tanınan ihvanın işaretini yapıyor kurumların başındakilar ya ihvan ya ingiltere yetiştirmesi .
  • kıçı kırık ırak ve suriye'de bile saplanıp kaldılar yıllarca. türkiye'yi askeri bir savaşla yenemeyeceklerini bildikleri için sürekli böl-parçala-yönet stratejisini uyguluyorlar. ülkede sürekli bir çatışma sürekli 2 farklı grubun birbirine karşı olan nefreti var. o yüzden ben yakın zamanda bunun olacağını sanmıyorum.
  • son 3 yılı ve 15 temmuz'u zikrederek başkaca tarih bulamadığına göre ana sınıfı ya da ilkokulda falan olmalısın.
    ülke zaten işgal altında.
  • tanım: türk ülkesini işgal edecek cesaret şu an dünyanın hiç bir gücünde olmadığı için düşük olasılıktır.
  • emperyalistlerce tatbikatları gerçekleştirilen olasılık.
    "tarihte olaylar ilkinde trajedi, ikincisinde komedi olarak tekerrür eder."
    "geldikleri gibi giderler."
    (bkz: noble dina)
    (bkz: millennium challenge 2002)
  • değişen dünyayı anlayamayan insanların beyanatı, işgal etmek eskidendi. uzak bir kara parçasına ölmek için kendi vatandaşlarını göndermek eskidendi. emperyal ülkelerin insan kaynağını bu sekilde heba etmeleri eskidendi.
    yeni dunyada emperyal ülkeler kontrol etmek istedikleri toplumu biribirinden ötekileştirerek, birbirinden nefret etmesini sağlayarak, iç savaşta birbirlerine yok ettirmekte yada maşa yöneticileri satın alarak kullanmaktadır. hiç biri olmadı mı, komşu ülkeleri bibirine karşı kışkırtıp savaştırırlar.

birbirlerini öldürmek için sizden silah satın alan, birbirlerini yok eden ve en sonunda size kolayca yönetebilecçeğiniz
    maşa insanalar seçen aptal topluluklar varken neden ellerini suya sabuna soksunlar. en çok olayı hızlandırmak için havdan bomba, gemiden füze ile olaya katılırlar.

orta doğuya baktığımızda libya, mısır, suriye, yemen vb. bir çok örneğini görebilirsiniz.
  • var olan olasılık.

lan olum senin televizyonların 1 kişiyi övmek için var sen hala neyin işgalinden bahsediyorsun? olsa olsa işgal el değiştirir

düzenleme: entry tekrar okudum da "lan olum" üslubu da çok iticiymiş,ben yaptım siz yapmayın çok dandik bi üslup şu duruşa bak hele.