şükela:  tümü | bugün
  • rusya'nın türkiye topraklarında ortak s-400 üretimi yapılması için ankara'ya teknoloji transferi yapıp yapmayacağı sorulan peskov, "bu konuda temaslar ve görüşmelerin uzmanlar düzeyinde yürütüldüğünü söyleyebilirim" yanıtını verdi.

dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, s-400'ler için rusya ile "ortak üretim konusunda prensipte anlaştık" demişti.

çavuşoğlu, ortak üretim konusundaki teklifi rusya devlet başkanı vladimir putin'in bizzat yaptığını söylemişti.

sputnik
  • teknolojisini vermezler, sadece işin iş gücü gerektiren amelelik, montaj vs. kısımlarını yaparız. teknoloji kısmı yine kendi uzmanları tarafından yapılır. putin başgan o kadar enayi mi sizce? gerçekten teknolojiyi vereceklerine ihtimal veriyor musunuz?
    buna inanların beyinleri nasıl bir algoritmayla çalışıyor acaba; insan gerçekten hayret ediyor bunları görünce.
  • şimdi doluşur buraya ekşi sözlük kurmayları, albayları, güvenlik uzmanları, teknoloji bilmişleri...

"şöyle yaparlar da böyle yaparlar, ama bize böyle olur kem küm..."

göt oldukça sızı artıyor. sızı arttıkça bilmişlik seviyeleri de artıyor.

sonuç: siklemiyoruz.
  • milli uçağımızı, tankımızı, tüfeğimizi filan yaptığımız için s400'leri de millileştirme zamanı gelmişti, diye düşündüren durum.

benim gerizekalı kardeşim; lisans ve teknolojiyi parasını ödeyip dışarıdan aldığın zaman, sana düşen tek iş vida sıkmak olduğu zaman o yerli olmuyor. sen ucuz iş gücü oluyorsun sadece.
  • tabi canım, bekle sen, verir. o parasını alır, nato'yla aranı açar, bize de 3'ün 1'i düşer her zamanki gibi. o rus savaş uçağını düşürmenin bedeli bu s-400'lerin kakalanması, yenisini yaptı çünkü ruslar, eskisi ellerinde mi patlasın? katar'ın paraları direk swift transferle rusya'ya, hadi bakalım. daha da fitill fitil getirecek putin burnumuzdan.
  • teknoloji güzel de, 15 temmuz'daki jetler gibi enteresan ellere geçince ne tarrak yer bölge milletleri, onu bilemiyoruz. ben dış mihrak olsam t.c.'ye teknoloji verirken emperyal ötesi düşünürdüm.
  • (bkz: s-15 temmuz)
  • kimse kimseye babasının hayrına bir şey vermez. hele ki konu silah teknolojisi olsun.

size s-400 teknolojisini satacak adam çoktan s-500'ü hazır etmiştir. o kadar masraf ve iş gücü harcayıp üretime geçtiğinde elinde demode bir sistem ile kalakalırsın.
  • henüz yeni uçağını düşüren ülkeye bu teknoloji vermezler az ayık olun ne safsınız yahu. rusya hergün kucağına düşmemizi bekleyen bir ülkedir rabbim inşallah düşürmesin ona göre akıllı olmamız lazım.
  • vermezlerse aselsan tarafından adını s-1453 olarak değiştirip üreterek yolumuza devam ederiz. .