• asker olmaları. 'her türk asker doğar' sözü komiktir, ama gerçektir. nasıl alman bilim insanı, italyan müzisyen, fransız sanatçı çıkarıyorsa, bizim millette asker çıkartıyor bağrından
    edit:arkadaşlar, bazı aklı evveller, ben:'türk milleti asker bir millettir.' dediğim için bana saldırmaya başlamışlar. öncelikle ben türkler bilim, san'at vesaire yapmasın demiyorum, allah aşkına, neye inanıyorsanız onun aşkına önceki entrylerimi de okuyun, sonra gelin atıp tutun. bilim yapalım diyorum, sanat yapalım diyorum, teknoloji üretelim diyorum ben zaten her zaman. ama ne diyeyim? asker bir millet değil miyiz diyeyim? tarihi realiteyi yok mu sayayım? asıl siz bilim düşmanı, okuduğunu idrak edemiyen, araştırmayan, zavallı yığınlarsınız!
  • buyursunlar... bizim için savaş düğündür;
    din arab'ın, hukuk roma'nın, harp türk'lüğündür.
    açlar nasıl bir istekle koşarsa aşa
    türk eri de öyle gider kanlı savaşa.
    hem karadan, hem denizden ordular indir!
    çarpışalım, en doğru söz süngülerindir!
  • güzel kanun yazarlar. misal, tck 301/1:

türk milletini, türkiye cumhuriyeti devletini, türkiye büyük millet meclisini, türkiye cumhuriyeti hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  • muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olması.
  • kendilerine yapılan ırkçılığa karşı zırlamamaları.
  • burada türk derken arap hayranı olmayan, arap götü yalamayan gerçek türklerden bahsediliyor

yani senlik bir durum yok aktroll kardeşim. boşuna okuma başlığı
  • üçkağıtçılık, yobazlık.
  • kavga ederken kişilerin birbirilerini tanımaması. (bkz: kimsin sen)
  • aristoteles- insan doğal olarak bilmek ister.
    ahmet arslan - türkler hariç.
  • irlandalı boksör örneği veren sivri zekalı arkadaşımız. irlandalı boksöre saldıranlar türk değil kürttü. bu sözlüğün iq'su baya bi düştü.

tanım: çeşitli özelliklerdir.
hesabın var mı? giriş yap