şükela:  tümü | bugün
 • eşeğin aklına kabuğu düşürmek gibi olacak ama ben şahsen trt payının artık amacının tamamladığını ve bu işlevi turksat ın yerine getirdiğini düşünüyorum.
  trt payının amaçlarından biri de o zamanki verici kurulum ve diğer giderleri, elektriği olan her evin tv radyo izleyeceği dolayısıyla baca vergisi mantığında p*çlerin aklına gelecek kaynak yaratma stratejisi(ben de kendime bu konuda pay çıkarıyorum tabi) olarak görüyorum
  efendim artık bugün bakıldığında bu tv yayınını evimize ulaştıran gerek uydu yayını gerekse kablo tv aracılığıyla bize ulaştırıyor.
  karasal yayın ise sadece büyük şehirlerde çatalla bir parça alabildiğimiz yayın, diğer şehirlerde hele ilçelerde sadece radyodan ibaret.
  bugün artık trt payı işlevini karasal yayının tüm ülkeye yayma amacını tamamlamış görünüyor
  ancak bugün ihtiyacımız olan internet ve ücretli yayınlar;. trt payı bugün turksat payı olsa ve turksat kablo tv yaygınlaşması için kullanılabilir.
  zaten 10 tl lik turksat faturasının yarısı vergidir diye tahmin ediyorum. turksat a bu büyük pay ayrıldığında insanlara bedava kablonet hizmeti kademeli olarak tüm türkiye'ye yayılabilir, (turksat zaten kendi fiber altyapısı kullanıyor sanırım) bu büyük kaynak sayesinde bütün haneler yakın zamanda ücretsiz internete kavuşabilir.
  tabi ücretsiz internet akk ile insanlara sunulur akk'si olmayan internet isteyen türk telekom a gider.