• defalarca araç muayenesi yaptırmış şahsımın karşılaştığı durum. araç, model, yaş falan farketmiyor, mutlaka far ayarından hafif kusuru yiyorsun. far ayarı yaptırıp hemen ertesi gün gittim yine sonuç değişmedi.
  • hafif kusurların çok da üstünde durmadıklarındandır. bende de yangın tüpü olmasına rağmen hafif kusurlar arasında yangın tüpü olmadığı yazıyordu.
  • tuvturk'ün, muayene istasyonları ile hemen çevresinde kurulmuş onlarca far ayar yapan esnaf arasındaki ilişkinsinin takibe alınmasını gerektiren gözlem.
  • problemin tuvturk yerine far ayarını yapmayı beceremeyen serviste aranması gereken durum.
  • tuvturk'e sifir giden alman araclarinin bile far ayarindan kaldiklarini ama ayni araclarin almanya da sifir hata ile gectiklerini dusununce killandiran durum.

neremiz dogru ki ?
  • -hiç sorun çıkmadı abi ne yapalım?
    -far yaz far
  • far ayarı yapılan cihazların kalibrasyon sorunu olduğunu gösteren durum.
  • bixenon'lu bir araca geçtikten sonra, ilk defa, elbette bir önceki gün far ayarı yaptırarak, kusur almadan geçmeyi başardım. bugüne kadar tanıdık anne baba falan derken 10-15 defa araç götürdüm muayeneye, ilk kez böyle geçti.
    bu arada bebek durumdaki audi'lerin bmw'lerin de kusur yediği doğrudur.

tüvtürk'ü adındaki tüv'e bakıp çok ciddiye alıyoruz, malesef o kadar da "tüv" değiller, biraz "türk" kısmı ağır basıyor.
  • tuvtürk'ün gözle kontrolü becerememesinden kaynaklanır. plakaya bandrolü düzgün yapıştır sen önce. aracın çıkmasını beklerken bu sefer bir çılgınlık yapıp sis farına yapıştıracaklar diye düşünüyorum.
  • 100 vermeyen hoca gibidir, bir nevi namus meselesi
hesabın var mı? giriş yap