• kendisi oldukça basit olmasına rağmen, konuşanların, anlatanların, kullananların aktarırken karmaşıklaştırdığı, 140 karakterlik blog yapısı.

"ne yapıyorsan aniden yazıyormuş. bütün dünya o an ne yaptığını biliyormuş. töbe estağfurullah sevişmeme falan denk gelir maazallah" gibi, ortaçağ'da bilimadamlarını değnekle dürten mantaliteye benzer mantıkla yaklaşan insanlar varmış.

facebook için ise "orda durum biraz daha kontrol altında. sen istersen biliyorlar" gibi garip bir karşılaştırma da yapılan servis olmuştur kendisi. tam tersi aslında ama neyse.
  • ne bok yediğimi herkes bilmeli şeysi.. ego civataları gevşek insan kitlesini peşinden sürükleyen internet tarihinin en gereksiz platformu.
  • unluler icin, sirketler icin, markalar icin, haber ajanslari icin bulunmaz firsattir; en bir web 2.0 ve en bir populer pazarlama ve kitlesel iletisim mecrasidir.

milletin geri kalani icinse daha ne boka yaradigini cozemedim. lan sozluk benim ne yaptigimi bilse ne olur, bilmese ne olur? ki beni buralarda herkes bilir... selebritiyse biz de selebritiyiz icabinda. (oha)

diyecegim odur ki pazarlama alaninda faliyet gosteren biri olarak twitterin degerinin, bir markaya ya da sirkete musterileriyle temasta bulunmasi icin sundugu imkanin son derece farkindayim, hatta hastasiyim. gerisinin ise bos oldugunu dusunuyorum.

dusuncem degisirse yazarim.
  • tek başına değil arkadaş çevrinizi kafalayarak üye olmanız gereken site. tek başına girince ayazda kalmış bekçi çükü gibi kalıyor insan. umut sarıkaya tipi mutsuzluk oluyor. 3 - 5 kişi girince gırgır şamata, komiklikler, şakalar. vakit geçiyor işte.
  • nasıl oluyor bilmiyorum ama, ünlülerin twitter hesaplarında sağ üst taraflarında verified account yazıyorsa onlar gerçek kişiler oluyor.

barack obama var, al gore var, justin timberlake var, donnie wahlberg var, david lynch var, var da var. hatta burdan yapılan bazı duyurular gazetelere haber oluyor. örneğin geçenlerde ortaya atılan 5 eylül 2009 madonna istanbul konseri geyiği de burada bizzat madonnanın menajeri guy oseary tarafından yalanlandı "madonna is not coming to istanbul" diye.

sıkı takipçisiyim, ne yalan söyliyim. nicole ritchieyle joel maddenin aralarında yazışmaları, ashton kutcherın neredeyse saat başı tweetlemesini, erdil yaşaroğlu'nun tespitlerini sıkı bir şekilde takip ediyorum. ha türkler de yok mu var. sertab erener, selçuk erdem, fatih altaylı benim bildiğim ve takip ettiklerim. burcu esmersoya bir bakayım dedim, yasaklamış, izin almak gerekiyor zat-ı muhteremden.

bu arada sahte accountlar da çok komik olabiliyor. örneğin m_a_d_o_n_n_a nickli insanın girdiklerini bir an ciddiye alır bir şekilde okuduktan sonra bir bakıyorsunuz şöyle bir şey yazmış:
    - is looking for more brown children to collect...where are you my pretties???

eğlenceli site vesselam.
  • http://www.nma.co.uk/…ion-to-tweets/3003698.article
    los encilis'ta soyulan serseriye noldu (los encilis diye hatirliyorum, yanilmis da olabilirim).

(bkz: sosyal medya)
  • yazı yazarken coğrafi konumunuzu da ekleyebileceksiniz, yani olmayan privacy'niz daha da olmayacak. derin devlet, big brother diyince ayağa kalkan bi tanıdığınız bu özelliği kullanır bi de överse çok hoş olur.
  • popülerleşmesine popülerleşen ancak altyapısı bu durumu çok da kaldıramayan site olmuştur. halbuki yeni başlayan bi ilişkimiz vardı kendisiyle mutlu mesut devam ederiz derken aldığım mesaja bak : no avaliable server to handle this request.. bunu bana yapmicaktın twity.
  • twitter'i seviyordum, simdi daha cok seviyorum. darren hayes beni tweetledi, daha ne isterim!

tanim: sevdiginiz sanatcilarla anlik iletisime girebileceginiz faideli bir site.
  • kontrolden çıkması için twitter'a yeni merak salmış taze iki sevgiliyi takibe almak yeterli.
hesabın var mı? giriş yap