• aynen
  • şair burada ironi yaparak sabahtan akşama kadar direksiyon sallayan namuslu kibar temiz ahlaklı uber şoförlerinden bahsediyor aslında.saygılar...
  • her şey çözüldü bi bu kaldı
  • taksi yandaşları istediği kadar sövsün kimse de kusura bakmasın o istanbul sağanak yağışlarını çoğunuz bilir o soğuk yağmurlarda eve kaç defa taksi 10 lira yazıyor diye yürüyerek gitmek zorunda kaldım ben biliyorum . 10 dakikalık mesafelerde bile uber gayet kullanışlı . taksiden pahalı olsada uber kullanırım . en azından trip çekmiyorum ısrar edip gönlünü razı ettiğimde bir küfür yemediğim kalıyor taksilerde . atatürk havalimanındaki taksiciler ayrı entry konusu . adamlar istiyorki herkes 150 200 liralık mesafeye gitsin . lan uçakla geldiğimden daha pahalıya havaalanından eve gidiyorum sesim çıkmıyor sen 50 lira 80 lira neyse burun kıvırıyosun domalayım mı gönlünü razı etmek için anlamıyorum sonuna kadar uber . birde emek hırsızlığı diyorsunuz taksiciler gidilecek yolu dolandıra dolandıra götürürken benim bin bir türlü emekle kazandığım paraya emeğime göz dikmiyor mu kardeşim ? asıl emek hırsızlığı budur . uber e ve scotty e yasal gereklilikler sunulsun ve bu süreç hiç bir yoruma açık olmadan yasallaşsın bizde bu taksici magandalığından kurtulalım
  • uberin yaptığı emek hırsızlığı değil. işini en iyi şekilde yaparak tercih edilmektir
  • iki şöför ortak aldıkları bir araçla uberde çalıştığında aylık 12.000 tl ciro yapıp bunun %20 sini komisyon olarak ubere veriyorlarmış.

2000 de diğer masraflara çık adam başı 4000 papel kalıyor. uber yaptığı pazarlama ve organizasyonun karşılığını, şöförler de emeğinin karşılığını alıyor.

takside ise plaka sahibi “al bu plakayı bana 8000 verecen, kazanamazsan cebinden verecen” diyor.

uberdeki adam hastalansa bikaç gün çalışmasa neden çalışmadın diyen yok. ama takside öyle değil.

şimdi kim emek hırsızı? bi cevaplayın bakalım.
  • okuyunca bir an uber bir kısım taksicinin elinden şerefsizlik hakkını alıyor sandım. sanırım yok böyle bir durum. devam...
  • (bkz: yok öyle bir şey)
    (bkz: uberx)
  • emek hırsızlığı mı yapıyor bilmem ama taksicileri yola getirecek kanımca. istemeseler de namuslu kibar temiz ahlaklı olmak zorunda kalacaklar. değişime ayak uyduramayan yokolmaya mahkumdur.
  • taksici dediğin insan maraba. kazandığının %90'ını plaka sahibi (rantçılar) alıyor. uber en azından %30'unu alıyor, senet sepet de yok, isteyen istediği kadar çalışıp istediği anda işi bırakıyor. ki yarın uber'e bir rakip çıkar, sadece %2 komisyon alır, o da belli olmaz.

olm çok mu naifsiniz çok mu gerizekalısınız anlamıyorum ya.
hesabın var mı? giriş yap