• videonun altındaki yorumlarda bir youtube kullancıısı fetöcü yasin'in gerçek hikayesini yazmış.

https://www.youtube.com/…ugwvmnpd1xw9dnempfz4aaabag

görsel

"hikayeyi zaten sen anlatmışsın gerçekleride ben yazıyorum
    7.sınıfta tanıştığın abiler sayesinde askeri lise sınavlarına girdin ve onların yönlendirmesiyle ışıklara gittin.
    askeri lise olmasına rağmen fazla zorlu öğrencilik hayatın olmadı çünkü komutanların fettullahçı olmayan öğrencilere işkence yapmakla meşgullerdi sende haftasonu abilerine okulda olanları anlatmakla.
    takribi 2013 2014 gibi harp okuluna geçtin ki fethullahçıların harbiyede en rahat olduğu dönem. onlardan olmayan tüm öğrencilerin temizlendiği ergenekon balyoz gibi davalarla ordunun bel kemiği atatürkçü subayların olmadığı harbiye.
    sonra 15 temmuz geldi ve abilerin seni yine yarı yolda bırakmadı. türkiyenin en iyi üniversitelerinin en iyi bölümlerine sınavsız harbiyede yaptığın yüksek ortalamayla geçtin.
    normal bir hayat yaşayan başarılı bir profil sergiledin çevrendekilere ve bunları yaparken gerçek kimliğini gizledin ailenden bile. amacın başarılı bir hayat kurup günü geldiğinde sümüklü mehdinin direktiflerini uygulamaktı.
    sonra birgün oldu işler ters gitti. tutuklanan ve senin fethullahçı kimliği bilen birisi etkin pişmanlıktan faydalanıp senin adını verdi. abilerin tabi ki seni yine yarı yolda bırakmadı. buluştuğun gaygubet evinde mp3 çalardan yerde oturarak hocaefendiyi dinledikten sonra abin tüm yurtdışına çıkma rotanı çizdi. sende herzamanki itaatkarlığınla onların dediklerini yaparak şu anki olduğun yere gittin.
    bundan sonraki tüm hayatında da onların dediği her şeyi yapacak kendi duygu ve düşüncesi olmayan zavallı bir insan olarak günün birinde geberip gideceksin."

edit: entry debe'ye girmiş. teşekkürler arkadaşlar. ilgilenirseniz, japonya'da da japonic isimli fetöcü faruk akbaba var. bu sinsi fetöcüleri bir bir ifşa edip gerçekleri göstermenin önemli olduğunu düşünüyorum. bunlar dün de takiyyeciydi bu gün de takiyyeci. belli maskelerin arkasına saklanıp örgüt emirlerini uyguluyorlardı. bugün de muhalif, dinsiz, ateist, seküler gibi maskelerin arkasına saklanıp aynı boku yiyorlar.
  • anlattığı hikayede cok boşluklar ve tutarsızliklar var. youtube yorumlarında bunu belirtenlere de kimseye inandırmak zorunda değilim filan diye atar yapıyor. fetöcü olma ihtimali çok yüksek.
  • bankadan kredi çekip kaçmış ve çektiği krediyi de ödemeyecekse cahil bir hırsız orço ile pek bir fark olmayandır. mümkünse de gelmesindir.
  • üst edit: https://www.hurriyet.com.tr/…eyi-dolasacak-41215859
    yere çakılma hızı ışık hızını bulan bu tiple ilgili bir haber.
    bu dönemde krediyi nasıl bulduğu, sahte kimliği nasıl edindiğine dair soru işaretleri de dağılıyor gibi..
    gönderen çaylak arkadaşa teşekkürler.

bankadan kredi çekip,
    ödememek için türkiye'ye dönmek istemiyorum mu dedi ben mi yanlış anladım?
    ödeyip ödemeyeceği de kimseyi ilgilendirmezmiş, bak sen!

bu sene mezun olacak biri eğer boktan işler yapmamışsa ülkeden kaçmaz,
    yurt dışına yerleşmenin bir sürü yasal yolu var.
    öyle bir göt korkusuyla kaçmış ki isveç in de en ücra köyüne gitmiş.

bu tipe kredi veren banka çalışanlarının da soruşturulması lazım.

senin gibi okumuş adama ihtiyacımız yok zaten,
    ahlak olmadan zekanın bir anlamı yoktur ülkeler için.
    kaldı ki zekadan da emin olamıyoruz, soruları çalanlardan biri olabilir.

tanım: hırsız mı, terörist mi ne b.k olduğu belli olmayan bir youtuber.
    kendisine de başarılar dilemiyorum.
  • hikayeyi özetliyorum:
    hava harp okuluna girmem için abilerim soruları verdi.
    15 temmuz’dan sonra okuldan atıldım.
    bir süre fetöcülükten içeri girdim.
    sonra abilerim dedi ki yunanistan’a geç biz seni oradan alırız.
    karşıya geçtim.
    abilerim beni aldı ve atina’ya götürdü.
    orada sahte vize verdiler bana.
    havaalanından geri çevrildim.
    abilerim bana çalıntı kimlik verdiler.
    finlandiya’daki abilerim bana kalacak yer ve iş ayarladılar.
    isveç üzerinden finlandiya’ya giderken havaalanında yakalandım.
    fetö firarisi olduğum için sığınma talebim onaylandı.

story the end goodbye...
  • adam kredi çekip bu parayı yedire yedire kaçmış. gidince de bir hikaye yazmış onu yaşıyor. elemani googleyinca haberlere bile çıkacak kadar çevre ve güce sahip olduğunu görüyorsunuz. adam bir şekilde sahte vize ve sahte kimlik ayarlamış. kaçınız bunu sağlayacak çevreye sahipsiniz? bunu organize edebilecek bir grup var sizde kim olduğunu biliyorsunuz. boşu boşuna birbirimizi kandırmayalım.
    edit. tabiki feto değil kanaryaseverler derneği. bu adamda kanarya kaçakçılığı yapıyor diye tutuklanmış. hay allah'ım yav çok garip mesajlar geliyor dayanamıyorum.
  • itü uçak mühendisliği öğrencisi olarak çok daha nezih şekillerde kaçabilecekken neden sınırı dr. kimble gibi geçtiğini anlayamadım ama yolu açık olsun. bi de kimsenin cesaret edemediği denmiş. bu şekilde kim neden cesaret etsin. intihar eden birine "kimsenin cesaret edemediği gibi" denir mi mesela. sahte kimlikle pasaport kontrolünden geçme denemesi falan...

edit: yazar arkadaşlar 15 temmuz sonrası askeri okuldan ayrılmak zorunda kaldığını söylediler. bu biraz gözü kara kaçışı anlaşılabilir yaptı.

edit2: itü uçak mühendisliği öğrencisi değilim. entrynin neresinden bu anlam çıkıyor anlamadım ama bir sürü yazar bölümle ilgili soru sormak istemiş. bilmiyorum.
  • dolandırıcı ve karaktersiz bir herifin tekidir. ben bankanın yerinde olsam, kendisini isveç'ten isterim. daha farklı bir yöntem olarak isveç makamlarını uyarabilir ve bu zatın dolandırıcı olduğunu, dikkatli olunması gerektiğini de söyleyebiliriz. başlık öyle bir açılmış ki sanki iltica eden herif nikola tesla. siktirsin gitsin böyleleri.
  • "siktirsin gitsin hırsız orospu çocuğu" diye düşündüren şahıs.

ille gideceksen çalış para biriktir, yapamıyormusun sülaleni dolandır öyle git bu ülkenin parasını neden çalıyorsun. zaten her yerimizi hırsız sarmış. bir de bu amına kodumun çocuğunu övmeyin. gitmek isteyen herkes gidebilir. fırsatım olsa ben de giderim ama çalıp çırparak kendime fırsat yaratacak kadar orospu çocuğu da değilim.
  • ''turkiye'de bir hayat olduguna da inanmiyorum'' diye zirvalayan ergen.

hassiktir bok. sen tut isvec'in issiz koyune yerles sonra yavsak yavsak konus. mal degneyi.

cezaevine niye girdiginin cevabi yok. zaten bu sozunden sonra da kapattim videoyu.

bunlara aldanmayin. siyasal islam bizim ulkemize baya hasar verdi. ama duzetlecegiz.

bunun gibi karaktersizlerin sizi etkilemesine izin vermeyin.

“çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
hesabın var mı? giriş yap