• turizm bakanı "oteller dolu o yüzden 9 gün tatile gerek yok" der.

orman bakanı "uçaklar yağ damlatıyor isteyen buyursun uçursun" der.

ülke böyle bakanlara kaldı, yazık.
  • kimsenin açıklama sahibine “peki sen ne sike yarıyorsun” diye soramadığı açıklama.
  • bekir pakdemirli denen adamın görevi orman ve tarım bakanlığı. ormanlar yanıyor ve paşam çıkıp "ucak arızalı" diyor. ulan senin görevin değil mi o uçağın bakımını yapmak ve en ufak bir orman yangınına müdahale edebilecek şekilde hazır halde bekletmek?

tabii ki sebep uçak muçak değil. izmir chp'nin kalesi muhtemelen bırakın yansın demişlerdir. hem yangın sönünce araplara satar oradan da komisyonumuzu alırız diye gevrek gevrek gülmüşlerdir.

bu adam bana göre vatan hainidir çünkü göz göre göre vatanımın ormanlarının yanmasına izin vermek vatan hainliğidir.
  • o zaman bu yangınların söndürülememesinin sorumlusu işini yapmadığı için kendisidir. o uçakların bakımını biz yaptırmayacağız efendi!!! buyursun kendisi söndürsün o zaman yangını. o uçakların o halinin sorumlusu kimse birazcık onuru, haysiyeti, namusu varsa istifa etmeli, vatana ihanetten içeri tıkılmalıdır.
  • bir pilot olarak söyleyeyim.o uçaklar cl215. motorları her zaman park pozisyonunda yağ damlatır bu bir arıza değildir. boş beleş açıklamadır.
  • her tür saçmalığa bütçe bulan devlet uçaklarının güvenli şekilde olaya müdahale etmesini sağlayamayacak mı?

her tür saçmalığa bütçe bulan devlet yangın söndürme uçağı alacak bütçe bulamayacak mı?

türk milletinin geninde var kaçamak cevaplar vermek. istese 20 tane uçak alır devletimiz ama bazılarının işine gelmiyor demek ki. yadırgamadım.
  • bakanın ağzından yağ damlıyor, kapkara, çamur gibi. isteyen buyrun kendisini adam yerine koysun.
  • açıklamayı okuyunca şok oldum. ama türkiye burası o ayrı. yazık bize , bizimle yaşamak zorunda kalan çocuklarımıza...
  • akp ve akp’lilerin artık siyasetten öte büyük bir milli güvenlik sorunu haline geldiğinin itirafı niteliğindeki açıklamadır.
  • (bkz: bordo mimarlık)

başlıkta hiç ismi geçmemiş ama anladığım kadarıyla yakın zamanda yangın söndürme ihalesini aldığı iddia edilen firma kendisi. cumhuriyet gazetesinin yaptığı habere göre thk’nin 70 milyon tl’lik teklifine karşılık bu şirketin 104 milyon tl’ye ihaleyi nasıl alabildiğini açıklasınlar öncelikle. onu geçtim, madem ihale thk'de değil de bu firmada, neden ihaleyi alan şirket konuşulmuyor da thk konuşuluyor? umarım o çok istediğiniz tek adam rejimi devam eder de devran döndüğünde hepiniz vatana ihanetle yargılanırsınız.
hesabın var mı? giriş yap