şükela:  tümü | bugün
  • ziraat bankası, halkbank, vakıfbank, ziraat katılım ve vakıf katılım müşterilerinin, herhangi bir ek ücret ödemeden işlem yapabilmesidir. devamı için bkz.
  • konuyla hiç alakası yok da "işlemlerden ücret almazsan bu bankalar nasıl kazanacak?" nasıl bir mantık yav?
    bana şu dakika itibariyle türkiye'de vadesiz hesaplarda ne kadar para olduğunu söyleyebilirsen, sana bankaların nasıl para kazandığını söylememe gerek kalmaz.
    çok içinden geldiyse yarın şubeye uğra, "dün akşam para çektiydim borcumu ödeyim" de.

edit: ithaf edilen entry kendi kendini yok etmiş
  • güzel gelişme. ziraat atm nin önü eskilerin tüpçü kuyruğuna dönüyordu.
  • bankaların işlem ücretinden para kazanıp hayatlarını devam ettirdiğini sanan kişiler tarafından bankaların sonu olarak görülen kullanım. sene 1946 falan herhalde.
  • bu bankaların hiç birini kullanmıyorum. sırf bunun için de bu bankalara geçecek değilim. ama iyi bir adım. vampir garanti bankası yöneticileri sinirden duvarları yumrukluyordur şuan.
  • bankalar yeni atm açma ve olan atm'leri çalışır vaziyette tutma giderlerinden tasarruf ederek; atm'deki sistemleri güncelleyecek it ekibinde küçülmeye giderek; atm'ye para sevkiyatı yapan ekiplerde küçülmeye giderek; tasarruflarını arttırarak para kazanacaklar demek artık. bankalar için işlem ücretlerinden para kazanma devri bitiyor; büyük mevduatı tutarak para kazanma devri başlıyor.
  • enpara'nın zaten senelerdir uyguladığı durumdur.
  • göstermelik ve sırf reklam için yapılan devamı gelmeyecek, ben yaptım oldu deyip kısa sürede vazgeçilecek memur zihniyetli arkadaşların kafa kafaya vererek duyurdukları uygulamadır. geçmişte uygulandı ancak mantıklı olmadığı için vazgeçildi. (bkz: altın nokta) ve (bkz: ortak nokta)

eklemeden edemeyeceğim: hiçbir özel bankada olmayan "başka şubedeki hesaptan para çekme" ücreti saçmalığını uygulayan bu beş kamu bankasından üçü. sektörde olmayan uygulamalarıyla devlet bankaları soyuyor vatandaşı, özel bankalar değil. atm ortaklığı ile uğraşacağınıza önce banka içi farklı şube para çekme ücreti saçmalığına son verin. bu kafayla asla adam gibi banka olmaz sizden.

halkbank
    vakıfbank
    ziraat katılım
  • vay be kamu bankaları soyuyormuş. özel bankalar da amme hizmeti yapıyodu zaten. komisyon alınca memur zihniyetli oluvermiş. gitmezsin olur biter.
  • ziraat katılım hesabı açtırıp, eft/havale ve hesap işletim ücreti ödemeyip ziraat, halkbank ve vakıf bank atmlerinden 2 haftadır ücretsiz yararlandığım durum.

denendi çalışıyor. benim gibi atm sıkıntısı yaşayanlar için gerçekten kurtarıcı oldu.