• medyanın türkiye tarihinde bir ilk olarak pompaladığı haber kaynak. yani geçseniz de geçmeseniz de para ödeyeceksiniz.

--- spoiler ---

yavuz sultan selim köprüsü'nün yangın, sorumluluk ve terör teminatları ile bir yıllığına sigortalandı."türk sigorta sektörünün büyüklüğünün 33 milyar dolar olduğunu düşünürseniz türk sigorta sektörünün yüzde 10’una tekabül eden bir riske yönelik sigorta temin etmek için yurt dışındaki sigorta ve reasürans pazarlarından destek almak kaçınılmaz oluyor." ifadelerini kullandı.
    --- spoiler ---

dahası da var ne yazık ki diğer iki köprü sigortalanamıyormuş. dolar 3,5 tl olmuşken gerçekten yatırım adına çok güzel bir hamle. çocuklarımızın, onların çocuklarının parası nereler gidiyor diye düşündüren önlem. ben bu kadarını hesap edemezdim.

biliyorum şimdi birileri çıkıp ama avrupa'da her şey sigortalı! köprünün sigortalanması 21.yy gerekli bir önlem vs. diye diyecek.

ecdad propagandası, askerlik düzenlemesi, cinsel istismar yasası gibi iğrenç bir faaliyet, başkanlık-yeni anayasa derken arka planda sigortalanmadık bir şey kalmamıştır sanırım.
  • 33 milyar dolar değerindeki köprüye kesin 50 milyon dolar pirim öderler şimdi bunlar.
  • kimse geçmediği için primi az olacak sigortalamadır.

ayrıca; (bkz: züğürt tesellisi)
hesabın var mı? giriş yap