• 2002 yilinda zeki demirkubuz tarafindan kesfedilmis garson, oyuncu. kendisiyle yapilan bir roportaj;

"ben bir hiyardim, zeki agabey cacik yapti"

http://www.milliyet.com.tr/…11/20/magazin/amag.html
  • kariyerinin daha amatör diyebileceğimiz bir aşamasındayken kader'de canlandırdığı bekir roluyle bir mucize yaratmış takdire şayan oyuncu kişi
    filmografisi;
    (bkz: bekleme odası)2003
    (bkz: iklimler)2006
    (bkz: kader) 2006
    (bkz: kartallar yüksek uçar) 2007
    (bkz: yumurta) 2007
    (bkz: ali'nin sekiz günü) 2008
    (bkz: girdap) 2008
  • oynadığı sanat filmi sayısıyla türk sinemasında birçok aktörün ve aktrisin haset odağı olduğunu tahmin ettiğim orijinal tip.
    mesela ne bileyim,ben tamer karadağlı olsam söylenirdim :sen kalk ben yarım kadar oyuncu olama, efenime söyleyim benim seviştiğim kadınların yarısı kadar kadına temas edeme,sonra da durup dururken onca filmde oyna.olacjak şey değil yahu!
  • ezel'in ikinci sezonunda ramiz dayı'nın gençliğini canlandıracak oyuncu. bildiğim kadarıyla oynadığı ilk dizi olacaktır.

işin şöyle de ironik bir yönü vardır. ufuk bayraktar kader filminde masumiyet filmindeki haluk bilginer'in gençliğini canlandırmıştır.
  • oynayacağı ezel dizisindeki ezel bayraktar karakteri ile aynı soyada sahip insan. ilginç bir tesadüf.

edit: zenciarkadaş hatırlattı, yönetmenin adı da uluç bayraktar.
    edit 2: zenciarkadaş ekletti, rejide de kader bayraktar varmış. bu ne gizemdir arkadaş?
  • lan herif ezel'de oynuyor. nasıl sevindim bilemezsiniz. helal olsun ay yapıma bu adamı tv'de bize izletecekleri için.
  • haluk bilginer, tuncel kurtiz, kenan imirzalıoğlu ve daha birçok değerli oyuncunun bulunduğu -belki de- en iyi türk dizisinde göründüğü an yerimden fırlamama neden oldu, ki görüneceğini biliyordum. o duruş, yürüyüş, bakış tam oyuncu ya. ezel'de uzun ömürlü olur inşallah.
  • ezel'de de ramiz'in değil de haluk bilginer'in oynadığı karakterin (biliyoruz be, kenan!) gençliğini canlandırsa idi güzel bir gönderme olurdu diye düşündüren, türk sinemasının en özgün yeni nesil iyi oyuncusu.
  • ezel'de kesinlikle rolünün hakkını veren, o döneme, o herifin (dayının yani) tahmin ettiğimiz gençliğine cuk diye oturmuş oyuncu. bu geceki bölüm itibariyle hayranlıkla izliyorum ve hatun kişi kavga etmiş erkek sever tezini doğruluyorum. (her ne kadar sadece dayak yemiş olsa da)
  • ezel dizisine "racon öyle kameraya sert yapmayla kesilmez gülüm" diyerek sert girmiştir.
hesabın var mı? giriş yap