şükela:  tümü | bugün soru sor
 • marmara üniversitesi bahçelievler kampüsünde türkiye ekonomisi derslerine giren iktisat bölümü öğretim üyesi..
  'türkiye'de devlet-sermaye işbirliğinin ekonomi politiği' ve '11 eylül, abd ve hegemonik neoliberalizm' adlı kitapların yazarı olmakla birlikte okulun en tanınan hocalarındandır..
  aynı zamanda eğer onun dersinin finali, bütünlemesi veya tek ders sınavı varsa okuldaki insan sayısı herkesçe fark edilebilir ölçüde artar..
 • amerikaya karşı olan duyguları öğrencileri tarafından çok iyi bilinen ve 14 haziran tarihli finalinin sonunda 'başarılar' kelimesinin altına adının baş harflerini yazan hoca..u.s.a.
  hayatın garip bi cilvesi işte..
 • kendisi derslere pek teşrif etmeyen, piyango usulü ödevler veren, vizelerde sınıf ortalamasını 20-30 larda tutturmayı başaran fakat finallerde kitap açık sınav yaparak (kendi kitapları tabi) sınava girenlerin hemen hemen hepsini geçiren, bu sene yeni prof. olmuş hocadır.
 • benim dersini aldığım sene * derslere hep katılan öğretim üyesidir. önünde yıllardır kullandığı belli olan hafif sararmış beyaz kağıtlara mavi ve siyah tükenmez kalemle yazılmış notlar bulunurdu. onları okumaz ancak okurmuşcasına muhtemelen doğru yerlerde sayfaları çevirirdi. henüz hiç sınavına girmemişken onulmaz birer komünist gibi yazmamız gerektiği üst dönemler tarafından bizlere söylenmişti. ama gerçekçi yazmanın ve söylediklerinize inanmanın da yeterli olduğunu gördüm.
 • okulun en pahalı kitaplarının yazarıdır kendisi. öğrencilerin çoğu kendisine gıcıktır, "hem sosyalist hem de bu paraya kitap almayı mecbur tutuyor" şeklinde isyan ederler kendisine. kitapların önsözlerine "gegusa" diye imza atar, burada usa kendisini, ge kızının isimlerini ve g de eşinin ismini sembolize eder(?!).
  "vizeden düşük not alıp finalde/bütünlemede geçme" geleneğinin bir temsilcisi olmamızı mecburi tutan öğretim görevlilerindendir.
 • benim turkiye ekonomisi dersini verdigim sene kitaplarinin her birine gereksiz ayrintilar ekleyerek sayfa sayisini ve dogal olarak kitap fiyatini iki katina cikarmis ogretim gorevlisidir. harflerin kocamanligi yetmemis demek ki..
 • bahçelievler kampüsünde, %70 devam zorunluluğunu lafta bırakmayan tek hocaydı. finale almam der, illa ki dersin olduğu gün amfileri tıklım tıkış doldururdu.
  günlerden bir gün, amfi kalabalık, bir uğultu ki dayanılmaz, sesi duyulmuyor, not almak isteyenler perişan, almayanlar sıkıntıdan patır patır patlıyor. bu arada yoklama kağıdı dönüyor, herkes imzalıyor. sonunda gürültüye dayanamayıp gürledi. "dinlemeyenler çıksın!"
  o gün amfide 200 kişi varsa, bunların 150si çıktı, hiç abartmıyorum. biz çıkmadık, çünkü dersin bitmesine az kalmıştı ve bu adamın sağı solu belli olmuyordu, neler olacağını merak ediyorduk.
  "tamam mı? daha çıkacak olan var mı?" diye yeniden gürledi.
  sınıfta çıt yok. yoklama kağıtlarını istedi, verdiler. çatır çutur yırttı sınıfın önünde, ve
  "yeni yoklama başlatın." dedi.

  o günden sonra, sene sonuna kadar dersler tıklım tıkış ve oldukça sessiz geçti. herkesin ödünü patlattı bu adam. mezun olduktan sonra, yüksek lisansa başvuracak olanlar çekine çekine gitti odasına, "hocam işte bize eee şey lazım; referans mektubu.."

  final için, iki kitabını satın aldırttı ve kitap açık sınav yaptırdı. "aynen geçirmek ayıp olur yahu" diye düşünenler bütünlemeye kaldı.

  arabasının plakası da usa'dır, toyota corolla veya corona, o tip bir şey.
 • 4 yıllık marmara üniversitesi türkçe iktsat bölümü öğrencisi için bölüm sonu canavarı gibi olan hoca.
 • son olarak bir amfi dolusu insanı içerden kapıyı kitleyerek sınıfa hapsetmiş ve yaratıcılıkta sınır tanımadığınıbir kez daha kanıtlamıştır. ikinci öğretimlerin dersinde şalterleri indiren bir gurup öğrencinin bu eylemine karşın -artık göt korkusundan mı bilemediğimiz bir sebepten ötürü- bir saat karanlıkta ders işleyerek azmini de ispatlamıştır. bir amfi dolusu insan da gıkını çıkarmadan karanlıkta ders dinleme gayretini sürdürmüştür. bütün bu komedyanın vuku bulduğu yere de kimileri fakülte falan der. kendilerini "üniversite öğrencisi" olarak tanımlayan bu insanlara böyle hoca da revadır diye düşündüğüm için kendimden de tiksinir gün sayarım...
 • derslerden alınmıştır kendisi. ve gider ayak herkese kıyak geçmiş, herkesi dersinden geçirmiştir. kıymetli evrak hukuku dersinden sonra ikinci bir devrimdir bu.