• adana kebabın yanında kola içen insanlar tarafından eleştirilen hadise.
  • arapların bayramlarını almaya şaşırmıyorsunuz da pagan dönemden kalma olup modern batının elinde sekülerleşmiş bir bayramın alınmasına mı şaşırıyorsunuz?

ülkenin milliyetçisi cidden gerzek. daha kendi kültürümü arap kültüründen ayırmayı bilmiyor ama başka kültürlerin de alınmasına bozuluyor.

bu arada cadılar bayramı günümüzde herhangi bir dinden tamamen bağımsız hale gelmiş bir eğlencedir. fazla anlam yüklenmemelidir.
  • bugün sabah kardeşimin 8 yaşında ki kızından duydum. okulda cadılar bayramı kutlatayacaklarını söyledi. önce şok oldum, nasıl dedim. bizim zamanımızda yerli malı haftaları kutlanırdı. sonra kendime geldikten sonra, biraz düşünüp durumu anladım. bu kız koleje gidiyor, gittiği kolej yabancı. spor salonlarımız yabancı, avm' lerin %90'ı yabancı markaların, büyük gross marketler yabancı ortaklı, operatörler yabancı ortaklı, tv kanalları yabancı ortaklı... v.s. sonuç olarak bir zamanlar sadece tv'de duyduğumuz, bildiğimiz cadılar bayramı, artık hayatımızın içine empoze ediliyor. sonuç olarak adamlar kendi kültürlerini sevimli bir şekilde dayatıyorlar. şu an hiç bir şeyin farkında olmayabilirsiniz, onlarca yıl sonra, kendi kültürümüz de ki örflerimizin, adetlerimizin yerini ağır dejenere olmuş bir toplum olarak tarihteki yerimizi alacağız. bunun adı da asimilasyondur. burada defalarca yazdım, savaşlar artık topla ve tüfekle yapılmıyor. savaşlar para ile, bilim ile felsefe ile yapılıyor. bilerek cahil bırakılıyoruz, bu cehalet de, düşünmeyen, sorgulamayan içi boş milliyetçiler yaratıyor. bu yaratılan tayfa sistemin istediği maşalardan başka bir şey değil. sistem otomatik olarak cahil, kavramlardan habersiz milliyetçi görünümlü, gardiyanlarını yaratmış oluyor. kendi gibi düşünmeyen, giyinmeyen, yaşamayan biraz kafası çalışan halkını, baskılayan, zulmeden cahil rantçılar topluluğu. bakmayın milliyetçi dediğime bunlar milliyetçi falan değil, milliyetçi adam, kabadayılık ve ucuz kahramanlık peşinde koşmaz. atasının yolundan gider, bilime, felsefeye, sosyolojiye, üretime önem verir. fabrikalarının yabancılara satılmasına izin vermez. okullarına yabancı ortak almaz. kendi yerli markalarını üretir. kendi sanayisini kurar. dağların da, ovaların da yabancı madencilere izin vermez. sonra bunları hem görmezden gelip, hem de "ırmağının akışına ölürüm türkiyem" diye türkü söylemez.

ülke de cadılar bayramı kutlamak daha da yaygınlaşacak, başka bize dayattıkları ne varsa onları kutlamakta yaygınlaşacak. kimse bundan fazla şikayet etmesin bence. bunları biz hak ediyoruz. neden hak ediyoruz biliyor musunuz.? hepimiz sadece bireysel çıkarlarımızın peşindeyiz. güzel evlerimiz, güzel eşyalarımız olsun istiyoruz. en güzel arabaya bineyim istiyoruz,çocuklarımız süslü, modern binalarda eğitim alsın istiyoruz, en güzel yemekleri yemek istiyoruz, internette etrafa her şeyin en iyisini yaptığımızı sergilemek istiyoruz, her şey de en beğenilen biz olmak istiyoruz. narsistleşiyoruz, duygusuzlaşıyoruz, kibirleniyoruz, fesatlaşıyoruz. bunlar bizlerin benliğine işlendiği sürece bizler asla bir toplum olamayacağız. sadece kendi çıkarlarını düşünen insanlar bir araya gelip asla bir toplum oluşturamaz...
  • nazar boncuğu ile cadılar bayramı çıkış olarak pagan gelenekleridir.

nazar boncuğu alıp evine asmak ne kadar inanç ve geleneğinizi bozuyorsa cadılar bayramı kutlamak da ancak o kadar bozar.

siyrilin şu hassas rituellerinizden yahu. bırakın insanlar eğlenip mutlu olmak için kendilerine sebep bulsunlar. size niye batıyor? siz kutlamazsınız olur biter.
  • sosyal medyanın gücü.

ayrıca o kadar mutsuz ve kaotik bir ülkeye dönüştü ki güzelim türkiye, millet eğlenmeye yer arıyor. bence zararı yok, mutlu olmak iyidir.
  • olm biz getirdik testereyle kesip dilim dilim satmaktan gına geldi, helovın adı altında kabak tadı veriyoruz
  • yıllardır ilk defa kutlayamıyorum, şimdi mi kıymete bindi lan. özledim halloween partilerini.
  • yav velev ki geri kalmış ülke ezikliği. velev ki sosyal medya özentiliği. size mi soracak insanlar? biri de çocuklar kapı kapı gezecek diye korkmuş. türkiye'de çocukların dini bayramlarda bile kapı kapı dolaşması geleneği pek kalmadı. kim çocuğuna kostüm giydirip şeker toplasın diye gece yarısı mahalleye salar allah aşkına? büyükler kendi çapında eğleniyor işte. ülkede nefes alacak alan kalmadı insanlarda artık. herkes mutsuzluktan ölüyor. buldukları can simidine tutunuyorlar böyle. amma tatava yaptınız.
  • kemalistlerin kendine yeni din arayışında olması
  • "işli işsiz"lerin çoğalmasından kaynaklanır.
hesabın var mı? giriş yap