• artık üretilmeyen dünyanın en güzel keki. çileklisine taptığım gibi çabuk bitmesin diye ortadan ikiye ayırıp önce kremasız sonra kremalı olan kısmını yerdim peheey.
  • geçenlerde canım çektiğinde markete girip aradığım bulamayınca uzun zamandır hiçbir yerde görmediğimi farkettiğim ve en sonunda da artık üretilmediğini geç de olsa anladığım muhteşem olmasa da çocukluk anılarımızın olduğu kek.
  • sanirim pakistan'da satilan tek ulker urunu.
    pakistan'a uymak icin tat olarak fistik mango secmisler galiba, yesil ve sari renklerde kremasi var...
  • mfö'nün reklam şarkısını görünce aklıma gelen ve birden şiddetli şekilde canımın çektiği kek.

artık üretilmediği gerçeğiyle yüzleştiğimde içimde ufak çapta bir hüzün yarattı.

browni, sufle, intense falan bok yesin ülker peki'nin yanında lan.
  • muadilini bilen yeşillendirsin lütfen. o hafiflik, kekinin kıvamı, tadı... çok kendine has bir yiyecekti bu. demirin tuncuna, kekin lupposuna kaldık.

edit: biri şok marketlerde var diye mesaj atmıştı, ben de heveslenmiştim. meğer o düz zottirik keklerdenmiş. topalak kek yapıp üstüne peki yazmşlar. olm o değil lan, bu böyle uzundu, dikdörtgen prizmaydı. yani hala yok böyle bir ürün.

edit2: sonunda "dankek mousse" diye bir şey çıkmış, hemen hemen aynısı. afiyet olsun.
  • sevgili ülker, bunu yine üret. algida'nın yaptığı gibi geçici olarak üret bari. depolayıp bir sene yeriz hiç olmazsa.
  • ilk okulda arkadaşlarımızın doğum günlerini bununla kutlardık ,aynen reklamındaki gibi mum falan dikiyoduk hey gidi günler hey. yeniden üretime geçse şükela olur.
  • en son büyük olanı pratik doğum günü kutlamaları için mumlu felan satılırdı ama geçen gün farkettim ki artık üretimde değilmiş.
  • tanım: 2013 yılına kadar hunharca tüketip sonuncusunu denizli ili çamlık mevkilerindeki x bakkalında bulup tükettiğimdir. dünyanın en güzel keki. kekiydi.

anı notu: x bakkalından aldığım peki sonrası bir arkadaşımla bunun üzerine istişare edip sonuncuyu yediğime dair iddialaşmıştık. koca şehirde milyon tane bakkal, avm, market gezmiş ve bulamamıştım. boru değil. her neyse, iddia mevzu neticesinde arkadaşım ülker'i arayıp üretimin bittiğini öğrendiğinde iddiayı kaybetmiş ve bana hebele hübele bir çikolata alacaktı.*

geleceğe ve 2000 sonrası kuşaklara not: son bir iki senedir piyasada dolaşan mega boy peki'ler bahsedilen peki değildir sevgili geleceğin suserleri. bahsi geçen peki, karamelli, çilekli, muzlu ve fındıklı türleri olan şahane ötesi bir kekti. favorim kesinlikle karamellisi idi.

kıytırık yeni nesil peki örnekleri:
    battal boy pis kek için
    tipinden belli çirkin olanı için

bahsi geçen fevkalede peki'ler:
    muzlusu için
    çileklisi için
    fındıklı için
    vee orgazmik karamelli canavar peki!
  • üretilmediğini şu an öğrenip yıkıldığım enfes tatlı. neyi sevdirmek elimizden kayıyor bir bir...
hesabın var mı? giriş yap