• ülkemi ve devletimi çok seviyorum, ancak ülkenin yönetimini benimsemiyorum ikisi çok farklı şeyler.
    mevcut durumda bir parti çok uzun süre yönetimde kaldığı için hükümet ve devlet ayrımını yapmak zorlaştı ve ayrım muğlaklaştı, fakat hükümete muhalif de olsam devlete muhalif değilim..
  • zamanında bıçak gibi keskin olan ülkeye olan aidiyet duygusunun, cehaletin nasırlaşmış sert zemini yüzünden körelmesi durumudur. allahtan bileyimiz atatürk de körelen bıçağı eskisi gibi keskin hale getirebiliyoruz. o da olmasa elimizde savunacak hiçbir şey kalmayacak...
  • ne zaman olduğunu bilmediğim ama çok başarılı şekilde akın akın kaybettirilen duygu. herhangi bir dine inanmamama yardımcı olan ve ülkeye olan aidiyetimi tamamen yitirmeme sebep olan kişilerin kim olduğunu paylaşıp yasal süreçlerle başım ağrısın istemiyorum, zira ben kaçıp kurtulmayı düşünüyorum, bu arada cemaat, tarikat ya da her türlü fanatizmi savunan herkes bu konuda sorumludur. el ele siktiniz memleketi, alın sizin olsun, umrumda bile değil.
  • tabi körelir be, ne adalet ne liyakat ne refah ne sabır kaldı! balık baştan kokmuş, halk celladına aşık olmuş, milli değerler satılmış ve satılmakta ve birileri buna çanak tutmakta her gün gelen zamlar, işsizlik ve mülteciler de cabası.

(bkz: güzel günler görebilecek miyiz büyükler)
  • ülke bizden çok başkasının gibi. misafir tadında vatandaşlık yaşatıyorlar, her şeyimiz körelebilir.
    normal değil mi?
  • her fırsatta beni yolmak için fırsat kollayan, yolunacak kaz gibi gören, hukukun sadece gariban, fakir fukaraya işlediği, yönetici olarak seçilenlerin kendisine oy vermeyene hakaret ettiği, kendinden olmayana iş, aş fırsatı vermediği, insanların gözünün içine baka, baka yalanlar söylenip yolsuzluklar yapılan, fakirinin askerlik yapıp zengininin bedel ödeyip sıyrıldığı, çiftçisine zerre değer verilmediği, verginin sadece fakir ve çalışanından alındığı (vergi dedim ama haraç daha doğrusu) bir ülkenin nesine aidiyet duyacağım?

ülkeyi yöneten (yönettiğini sanan) ler milli olan her şeyi ayaklar altına almış bunu da en baştaki şahıs kürsülerden kendi ağzıyla söylemiş, kurucu değerlere her gün defalarca hakaret edenler ülke yönetirken neyine aidiyet duyacağım ki?

bırakın da aidiyet duymayıp o konuda da onurumuz bizde kalsın.

edit:ek
  • kimse kimseye acımıyor. biri düşse oh olmuş diyoruz. biri yargılansa hemen yaftayı yapıştırıyoruz. aklımızı yitirmişiz sanki... insanlara hak ettikleri saygıyı göstermiyoruz. işin sonu nereye varacak bilmiyorum . şu üç günlük dünyada siyasilerin laflarına kanıp eşinizi dostunuzu kırmayın. tanımadığınız kişilere kin tutmayın. siyasiler unutulup gider bu onların kaderi. onların güzel mezarları olur belkide arkasından bir fatiha okuyanı olmaz...
  • benimdir. savunma sanayide tasarımcı olarak çalışma hayali güden ve türkiyenin savunma sanayi kara araçları konusunda en önde gelen 2.firmasında staj yapmış bir mühendis adayı olarak; mezun olunca siktir olup gideceğim moruk. elime diplomamı alınca ilk gideceğim ülke hollanda olacak ve türk savunma sanayiine kazandırılmamış olacağım için çok hüzünleneceğim. ama böyle olmak zorunda
  • sürekli mağdur edilmek veya emeklerinizin boşa gitmesi gibi sebepler yüzünden oluşan durum.
  • açıkçası türkiye’de iktidara muhalif kesim olarak bunun tam anlamıyla içinde bulunduğumuz ruh halini ifade ettiğini düşünüyorum.

türkiye’yi daha iyi bir hale getirmeye her kalktığımızda halkın çoğunluğu sandıkta bunu istemediğini belirtiyor ve bu çabamız elimizde patlıyor. haliyle bir muhalif olarak türkiye’de yaşamak için en ufak bir hevesim ya da isteğim yok ama başka bir ülkeden oturum ya da vatandaşlığımız olmadığı için de belki bir gün gitme fırsatı yakalarız umuduyla etliye sütlüye karışmadan artık pek bir aidiyet duygusu beslemediğimiz türkiye’de zorunluluktan yaşamaya çalışıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap