• genel başkan yardımcısı salih zeki altun’un olayı çıktığından beri zafer partisi gerileme dönemine girdi. twitterdaki beğenilerindeki düşüşten de görüleceği üzere ümit özdağ’ın açıklaması hiçbir işe yaramadı.

bir inşaat firmasının prestiji için partinin prestiji yerle bir edildi. ister doğru ister yanlış olsun, topluma böyle bir reklamı açıklaman mümkün değil.
    adam genel başkan yardımcılığından çekilseydi zafer partisinin şu an barajı geçtiği konuşuluyor olacaktı.

yazık gerçekten.
  • can sıkıntısıyla başlığına girip bakalım bugün kimi zıplatmış dediğim siyasi lider. lakin uzun süredir kimseyi zıplatmıyor oluşu biraz üzüyor.
  • her ne olursa olsun, gülümser heper'e yaptığı ayıba rağmen, güncel siyasetteki en entelektüel açıdan birikimli siyasetçidir. en büyük eksisi sosyal medya tarafından kolay yemlenip her şeye atlamasıdır. niyetinin iyi olduğuna inanıyorum.
  • gülümser heper'e yapılan, terbiyesizlik mi? kadın aşı karşıtı, komplo teorisyeni, uçakların havayı zehirlediğine inananlardan biri. zaten hemen vatan partisine yalamaya başlamış gülümser teyzemiz.
  • yarın büyük kongreyi atlatıp kaldığı yerden devam edecek olan türkleri düşünen tek lider.

atatürk çizgisinde milliyetçilik söylemine atatürk çizgisinde sekülerliği de akıllara kazımayı başarırsa, zaten desteğin çoğunu veren türk gençliği, daha fazla destek olacaktır.

buradan başgana seslenelim, başganım sana çamur atan bu lalelerin "ama o muhafazakar, ama o islamcı" gibi laflarını ağzına sokacak bir şey yap. camide imam'a giydirmen yetmedi bunlara :) sana dinci ihtiyarlar büyük ihtimalle oy vermeyecek, zaten cuma namazına giden insan sayısı bile 1 milyona kadar düşmüş. seküler gençlerin istediği yöne daha çok gidilirse milyonlarca oy potansiyeli var. bu lagaluga yapanların en korktuğu şeylerden biri full seküler, atatürkçü, modern ve donanımlı türklerin partisi olması. burada bile zafer partisi ve ümit özdağ başlıklarında destek atanların çoğu ateist. 40 yaş altı 32 milyon seçmen olacağını hatırlatayım. bu insanlar arasında bir anket yapılsa %50'si rahat dinsiz çıkar. baraj için 4,7 milyon oy yeterli. biz barajın yıkılmasını diliyoruz.
  • ismail türk ile ilgili bir işlem yapılıp yapılmadığını görmek için partisinin internet sitesini ziyaret ettim ancak sitenin güncel olmadığını gördüm. partiden ayrıldığını bildiğim gülümser heper (gik sayfasında) hala sağlık politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görünüyor. aynı sayfada ismail türk de gik üyesi.

sayın özdağ, çok önemli bir hareket başlattınız. elbette bu hareketin içine hareketin özünden kopuk olanların ya da şahsi menfaatleri doğrultusunda hareketle paralel fikir beyan edenlerin katılması normal. ancak parti üst yönetiminde, partinizin ve muhtemel seçmen kitlenizin zihniyetiyle taban tabana zıt kişi ya da kişilerin bulunmasının sonuçları yakaladığınız ivmenin azalmasıyla kalmayacak, halihazırda size oy vermeyi planlayanların oy tercihlerinin de değişmesin sebep olacaktır.

parti üst yönetiminde fetöyle doğrudan bağlantısı olan ya da 2004 sonrası fetöye sempati beslemiş kimse olmamalıdır.
    parti üst yönetiminde atatürk'e ve cumhuriyet'in temel değerlerine düşman olan kişilere sempati besleyen kimse olmamalıdır.

lütfü şahsuvaroğlu'nun bile ya ciddi bir özür dilemesi ya da görevden alınması gerektiğini düşünüyorum. ancak ismail türk'ün dahi yaptırıma uğradığına dair bir bilgiye rastlamadım.

hareketinize ve ülkemizin gençliğine yazık etmeyin.
  • biraz önce, kurultay konuşmasında tayyip erdoğan’ın önüne 2009 yılında fetö ile ilgili bir dosya konulduğunu, kendisinin bu dosyayı okuyup “bunlar casus” diye fırlattığını anlatan. ardından da “madem bunların casus olduğunu biliyordun, neden bunlarla 2010 referandumuna gittin” diye bağıran siyasetçi.

hâlâ bu adama “akp projesi” diyen varsa ya gerizekalı olduğundan, ya da söyledikleri işine gelmediğinden diyordur.
  • 1. olağanüstü kongresinde erdoğan'a söylediği lafları bugüne kadar bir kaç kişi dışında kimse yazamadı bile.

bence danışıklı dövüş değil.
  • "sığınmacıların geri dönüş sürecini uluslararası hukuka ve milli hukuka uygun şekilde yürüteceğiz."

kaynak

e mancınık ne oldu? zafer turizm vardı bir de, kapandı mı? hahahahah.

kk'nin 10 senedir söylediğine gelecektin madem, neden eleştiriyorsun muhalefeti sürekli bu konuda. yoksa misyonun sadece bu mu?

tam bir parodi kendisi. bomboş bir teneke.
  • siyasi gorusu bir yana, kisa bir sure evvel salih gergerlioglu’yla yasadiklari tartismada, karsi taraf kendisine surekli “siz” derken kendisinin israrla “sen” diye karsilik vermis olmasi cok muhim bir donedir bu adamin karakteri hakkinda.

38 yasindayim. hangi dunya gorusunu benimsemis olursa olsun, bu ahlaksizligi yapan hicbir insanin iyi biri ciktigini hatirlamiyorum dostlar.

sahsen “milliyetcilik mi? yerin dibine batsin boyle aptalca ideolojiler” kafasinda bir adem evladi olarak zaten benim nazarimda hic degeri yok bu ve benzerlerinin ama siz, eger halen yakanizi kurtaramadiysaniz milliyetcilik hastaligindan, en azindan boyle karakter sorunu olan figurleri desteklememeyi basarabilirseniz turkiye’deki siyasi iklim biraz olsun guzellesebilir.
hesabın var mı? giriş yap