• insanı tilt edecek boyutta pasif agresif tavırları olan oldukça gergin bir eleman. zamanında youtube kanalını az çok takip etmişliğim var. bayadır alakam yoktu kanalıyla ancak son dönemlerde eskaza birkaç videosunu, canlı yayınını izledim de hem kendisinin hem de kitlesinin durumu daha da vahim duruma gelmiş. kendisi her istediği filme-diziye, ota boka böceğe "çöp, boktan, berbat" diyebiliyor lakin kendisinin beğendiği şeylere başkası olumsuz yorum yaptığı anda sikko sikko atıp tutmaya, çemkirmeye başlıyor lavuk. sen git daha vizyona girmesine aylar olan film hakkında "x filmi boktan olacak abi, çöp o film" diye ahkam kes sonra en ufak karşıt görüş geldiğinde de ona buna sallamaya başla ne güzel dünya amına koyim be. bu yaşlara kadar nasıl gelebiliyorsunuz bu kafayla siz lan? bu kadar "ben bilirim" tavrının dayanağı nedir yani? bu tavrı takındığı konular da pop-kültür, dizi-film, kitap vesaire bu arada anasını satayım, yani dünyadaki en subjektif fikirlerin olabileceği şeyler. bir filmin boktan olduğunu düşünebilirsin hatta bu elemanın yaptığı gibi daha sadece fragmanını izlemiş olup bunu düşünebilirsin, bittabi olabilir ama bunu başkası senle farklı görüşlerle yapınca böyle sikimsonik tavırlara da girmeyin bir zahmet. eşşek kadar olmuş adama vermek durumda kalınan tavsiyeye bak amk hayata giriş 101 tadında. yayınında falan olur da bu entry'e denk gelip okursa anında inkar etmeye, bana sallamaya başlayacak; leş kitlesi de aklınca dalga geçecek vesaire eminim. daha fazla da olumsuz şey yazmak istemem belki başka konularda böyle tavırları yoktur kendisinin bilemiyorum ama bu dediğim konularda vaziyeti bu. bu kafa yapısıyla da kanalının büyümesi, bir yerlere gelebilmesi imkansız ötesi, eğer öyle bir gayesi varsa tabi. bu şekilde devam ederek ancak şimdi yaptığı gibi 50-60 tane boş kafa liseli tiplerle geyik döndürür işte. boş vaktimi bir youtubeçu hakkında bu kadar uzun entry girerek harcadığım için kendime de yazıklar olsun diyorum ama olsun çok sorun değil çünkü internetten öte gerçek hayatta karşılaştığın anda da aynen kaçmak gerekilen tipler bunlar. evet bu kadar.

edit: bir arkadaş söyleyince baktım da bu sıvı sabun entry'le ilgili hem tweet atmış hem de yayında okumuş. "pişmanım" diye yazdığım ban kaldırma talebini de ciddiye almış haha. oysa keyfim yoktu üç beş taşak geçip tekrar banlanıp çıkacaktım. köy pilici gibi çocuk bu ya.
  • sayin umur bey,tahmin ediyorum ki bu yazılanları okuyorsunuzdur. az önce murat ve zafer hocalarla olan yayınınızın tekrarını izlerken dayanamayıp videoyu durdurdum ve bu entryi girmeye karar verdim. umarım kırılıp gucenmezsiniz ama insanlarin konsey videolarini izlemesinin temel sebebi malesef ki siz degilsiniz. yaninizdaki iki insanı resmen konuşturmuyorsunuz, benim bir düşüncem var, benim bir teorim var diye diye bütün konuyu mahvediyosunuz. rica ediyorum konuşmanız gereken yerde konuşun.
  • genellikle dizi,film için yaptığı teori tahminleri tutan youtuber.
    ancak şu sıralar kendisi wandavision dizindeki pietro karakteri için büyük yanılgı içerisinde. bekleyip göreceğiz.

edit : kendisini başlarda severek takip ederdim ancak son zamanlarda önce pasif agrasif, sonra da agrasif tavırlar içinde olması nedeneiyle ne yazık ki kanalını takip etmeyi bıraktım. çünkü çevrede zaten yeterince gergin
    insanlar var.
  • burada cem abi diyor ki "karakteri ihtişamlı göstermek istiyorsan çekim açısını yere yakın yaparsın", zafer abi diyor ki "senaryo belli olduğundan okuyucu/izleyiciyi sıkabilir." sen de diyorsunki "şurada böyle oldu,teorilerim şunlar" falan. teori dinlemek istesek senin veya turgut uç'un kanalına gidip dinleriz zaten. aktörün adının paddy constintine olduğunu biliyorduk veya zafer abinin kralı cennetin krallığındaki 4.budin(cüzzamlı budin)'e benzettiğini sen söylemeden önce de anladık zaten. yüzüklerin efendisi konseyinde yardır istediğin kadar ama burada bırak da abiler konuşsun.
  • arada takip ettiğim içerik üreticilerin yanında denk geliyorum bu kişiye. biraz şans verdim başta ama yok gitmiyor. şu adamı şu ses tonuna, atarlı ergen tavırlarına rağmen izleyen/dinleyenin kendisine saygısı yoktur.
  • çocuklar bunun yayınlarına nasıl katlanıyor bilmiyorum. ilkokul öğretmeni gibi gıkını çıkartana sopa gösteriyor. yok komunitiyi düzgün tutmak, nezih kitle filan... hikaye. çocuk kendi maturbasyonunu yapacak başka bir mecra bulamamış online olarak ihtiyacını gideriyor. sank omnipotent bir ilim irfana sahipmiş gibi bir de tripleri var ki dayanılmıyor. bazen bir takım fikirler sallıyor yarısını da internetten okuyor sonra içlerinden biri tutarsa ben demiştim zaten diyor sdfsdf. sevmiyorsan izleme bla bla diyecektir herhalde. zaten izlemiyorum, nadir de olsa bir süre bakıp feyz alıyorum da konu o değil. konu kendisinin sorunlu olması. gizli kibir sahibi. bir diğeri de yine aynı lotr dizisiyle alakalı yayın yapan orta dünya kanalı. bu entry'i okurken deli gibi küplere biner kesin o kadar eminim ama şu cümleyi okuduktan sonra yoo öyle bir şey yok minvalinde bir laf edip toparlamaya çalışır çünkü olmamışlık bunu gerektirir.

bir murat sönmez'e bir zafer bey'e bakınca insan böyle gençlerin haline acıyor. insanın kendisini kaliteli yetiştirmesi ince mesele.
  • inanılmaz agresif tavırları olan itici birine dönüştü iyice.

spiderverse konusunda aylarca millete söylediği cümleler şunlar:

-siz bilmiyosunuz abi

-olacağına dair kanıtın ne?

-bak yine yalanladılar siz inanmaya devam edin

-spiderverse reklamı böyle mi olur ?

- olmayacaklar görücez olursa şöyle böyle yaparım

cıkan bi ton sızıntıya da tepkileri şu şekildeydi:

-sahte onlar :d

- gercek olduğunu bilmiyoruuzzz

-sahte olmadığına kanıtınız var mı abi salak mısınızz??

-fake olduğu kanıtlandıı:d

-konotlondoooo

-sahte kanıtlandı onlar iyi
    araştırın siz malsınız bakmıyosunuz.

ve dün spiderverse olacağı kanıtlandı. şimdi de şu triplerde:

-ehi eki eki yanıldık

-sjdjjddjdjd eheh

-jsjdkdckdkckd sağlık olsun

sanki aylardır millete tonlarca kez gerizekalı muamelesi yapan. spiderverse olacak diyenleri
    aşağılayan, tüm sızıntılara sanki fake olduğunu kendi kanıtlamıs gibi bakmadan incelemeden “fake onlar yiaa” tribine giren kendisi değilmiş gibi.

bi de “ben spiderverse olacak diyenleri aşağılamadım, takipçilerim var discordda” savunması var.

twitchte kendisine abone olan ve spiderverse savunan herkese “göreceğiz, bakacağız” diyip,

aboneliği bulunmayan izleyicilere “siz aptalsınız, gerizekalısınız, bi bok bildiğiniz yok, öğrenin artık” gibi üstten bakan son derece kibirli davranısını da umutmus değilim :d

karakter analizi bu anlayan anladı zaten.

neyse, umarım eski sakin eğlenceli cizgisine geri döner.
  • murat abi ve legendarium ile olan yayınları neyse de kendi yayınlarında gereksiz bir pasif-agresif tarzı var hiç çekilmiyor.
  • küçük yayıncıların geçim sıkıntısını bu arkadaşın paniğinde gördüm.

kick ve twitch in kapanması sonrası düzgün bir işe gir diyen izleyicisine aşırı sinirliyken bir yandan bilmem ne oyununu indirip bilmem kaçıncı levela gelirseniz maddi anlamda destek olursunuzun altını çizmesi cidden üzdü beni. reality show gibi bir durum oldu.

bir yandan bir post uyla inanılmaz paralar kazanan içerik üreticilerin varken bir yandan da hayatın gerçeklerini iliklerine kadar yaşayan tek gelir kaynağı donation olan üreticiler var.
  • kendisini murat ve zafer hocalarla birlikte yaptığı konsey yayınlarından tanıyorum. samimiyetine ve iyi niyetine de inanıyorum. belli ki iş olsun diye rastgele içerik üreten biri değil.

lakin yayın esnasında konuşulan konuyu hiç takip etmeyip mevzuyu durduk yere alakasız bir yere getirmesi, ortaya bir soru sorup hemen ardından kendi sorduğu soruyu cevaplaması, akabinde cevapladığı şeye yabancılaşıp sanki o cevabı bir başkası vermiş gibi ama bu çok saçma falan demesi ve anlatmak istediği bir mevzuda aynı cümleyi üçer beşer tekrar ederek kısır döngüye girmesi konsey yayınlarının izlenirliğini bir miktar düşürmekte.

her ne kadar kanalını takip etmesem de yukarıda yazdıklarım haricinde kendisini severiz, sayarız.
hesabın var mı? giriş yap