• oldukça hakim olduğum ancak c# dilini bilmediğimden belli bir çizgiyi geçemediğim oyun motoru, kaynak tavsiye etmek isteyenler bir tık uzağınızdayım, türkçe ingilizce farketmez c# mantığını biliyorum ama dili fazla bilmiyorum yardımcı olacak kaynaklar için tavsiyelerinize açığım
  • benim de öğrenmeye başladığım oyun motoru. şimdilik web ile uğraşmaktan daha keyifli geldi. zaman buldukça ilerletmek istiyorum. brackeys'in 10 videoluk tutorial'ini bitirdim (sanırım bu konudaki en çok izlenen youtube kanalı). bundan sonra ne yapacağımı, nereden devam edeceğimi tam olarak kestiremedim. kaynak veya devamında neler öğrenmem gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
  • hayatı* ve kendini anlamaya* başlamış olanlar yalnız kuşlar sürücüğüne katılıyor. burada bir nüans var; yalnızlık olasılıkla statik değil dinamik bir kavram. göze alınmış* yalnızlık* birleştiriyor, bağ kurduruyor (unity-birlik), göze alınamamış* yalnızlık sahibini yapışırken terk edilmiş bırakıyor, yalnızlaştırıyor. (bkz: yalnız kuş/@ibisile), yalnızlık/@ibisile
  • farklı platformlar için uygulama geliştirebileceğiniz oyun motoru.
    unity'e özel bir durum olmamakla beraber, windows tabanlı bir sistemde ios için uygulama geliştiriyorsanız, derleme için xcode'a, yani mac sisteme ihtiyaç duyacaksınız. elinizin altında mac bir bilgisayar yoksa, vmware ile sanal mac kurup derleme yapılabiliyor.
  • (bkz: brackeys)
  • rick sanchez'in kiz arkadasi.
  • her oyun yapmak isteyenin bilgisayarına indirip ve youtube dan bir iki eğitim videosu izleyip bıraktığı giriş seviye oyun yapma uygulaması
  • yardımcı online siteler sayesinde tasarımlarınıza hazır içerikler/objeler ekleyebileceğiniz program.
  • kullandığım bir oyun motoru. bu gece bir projem için rakip bir oyunu inceliyordum, adam levelleri kilitlemiş, ben de tabi incelemeliyim ki ne ekleyebilirim bir göreyim. dolayısıyla reverse engineer etmek istedim. bir girdim apkdan dosyaları çıkarıp dekripte edip kodlara ulaştıktan sonra bir baktım adam hayvan gibi karmaşık yapmış save/load sistemini. an itibari ile hacklemiş bulunuyorum tabi * amk adamı seni ne oldu ? öyle yarak yarak karmaşık sistem yapınca hacklenmekten kurtulmuyormuşsun. böyle sikerler.
  • orkideanın tanımlayamadığım, destansı şarkısıdır.
hesabın var mı? giriş yap