• bu kadar etkileyici yazan bir insandan sevdiği yemek tariflerini de okumak isterdim. kendi üslubunda yemek tarifi yazdığını düşünsenize.
  • metis yayinevi, 30. kurulus yildonumu serefine yerdeniz kitaplarini tek bir kitap altinda toplamis, ursula k. le guin hayranlarini mutlu etmistir.
  • uzun zamandır en sevdiğim, bağlandığım, idolüm benimsediğim yazar. yaratıcılığının yanında edebiyat gücü, insanı kavrama yetisi gerçekten takdire şayan. fantastik edebiyatın olağanüstü unsurlardan ibaret sabun köpükleri olmadığını kanıtlayan başarılı isimlerden. en son "sesler" kitabını okudum.

http://blog.radikal.com.tr/…-k-le-guin-sesler-16362
  • eserlerini özel olarak "bilim kurgu" ya da "fantastik" edebiyat türlerinde yazmaktan ziyade kafasındaki dünyalarda yaşayan insanların hikayelerini ve dünyaya vermek istediği mesajı anlatmak için yazan bir bilim kurgu ve fantezi yazarı.

bilim kurgu ya da fantezi türüne ihtiyaç duymadan da insana dair yazdığı mükemmel hikayeleri de vardır.

(bkz: very far away from anywhere else)
  • 1983'te mills koleji mezuniyet töreninde yaptığı şu konuşma,steve jobs'ın -stay hungry stay foolish temalı konuşmasıyla voltran oluştursaydı,tepemizdeki ayak izlerine bakamamak yerine herkes,ummak istediklerinin her birine kalıbını basardı,çok da acayip şeyler olurdu.net.

buarada jobs'ı da bikere daha hatırlamak iyi geldi.
    nedemişti; http://www.youtube.com/watch?v=wptjw-i7mx0
  • ...onca konu zenginliği... en uç insanlık durumlarından bahsederken bile kaybolmayan o ölçülülük, denge ve zerafet...

sanki bilim kurgunun mozart'ıdır ursula k. le guin.

(bir yandan bunları söylemek istiyorum, bir yandan ikisine de haksızlık ediyormuşum duygusundan kurtulamıyorum).
  • mülksüzlerin annesi
  • (bkz: #33432790)
  • yerdeniz serisine ve geri kalan kitaplara geçmeden yazılarından oluşan metis seçkileri kitabı kadınlar rüyalar ejderhalar ı okumak daha da bir keyifli kılıyor diğer kitapları.
  • pek çok çocuk kitabı da bulunmaktadır. 'balina süleyman'ın dokuz yüz otuz birinci dünya turu' bunlardan biridir.
hesabın var mı? giriş yap