• beni, bana olan sevgisi ile ikna etmiştir. 2. kedimizin müsebbibi olup ikna edilmem zor olmamıştır. dolmakalem ve erik rakısına kananlar tuzağa kendileri düşme isteği içindedir. nikahta ayağına basarken de 'miyavv' demiştir, siz derdinize yanın :)

"seni sevdiğimi anladığım günden beri
    hiçlik değişti yokluk değişti
    karşılıksızlığım dengeleşti
    günler değişti sana dönüştü" *
  • badilerinin nick altlarına yazdıkları takip edilirse ve o nickler badilere eklenirse, sözlüğün en güzel yazan insanları tanınabilir.

seçicidir, çoğunluğun aksine okumayı yazmaktan daha çok sever.
  • ahahahahaha.
    lan bu kadar gülemezdim. az önce biri bana "senin yaşındakilere otobüste yer veriyorlar lan." dendi. deli manyak seviyorum seni neco.

(bkz: sarhoşken entry girmek)...

17 ağustos 2109 düzenlemesi:
    sözlüğün geldiği hâlden iğreniyorum. buradan çok güzel insanlar ile tanıştım. kendilerinden çok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum kendi adıma. ama ben gibi onlar da sıkıldı ve artık yazmıyorlar.
    aslında yaprak dökümleri ile başlamıştı her şey. nasıl böyle oldu sorusuna yanıt bence.
    çok başlık açan bir kullanıcı olmadım. yazdıklarım sevdiğim şeyler bazen de kişiler üzerine oldu. arada saçma sapan şeylere delirip yazdım.

entrylerimi silmek zor geldi. en çok da badilerime yazdıklarımı silmek. takip ettiklerime yazdığım, yazmak istediğim de yazamadığım kenarda dursun dediklerim... başlıklarına ilk bir şeyleri yazdıklarım. üzgünüm sizleri bir başınıza bırakmış gibi oldum. yazmak kolay değildi birisine dair. silmek de hiç kolay olmadı...

hayatımdaki önemli kişiler kaldı sadece burada. yaşamımdaki kilit taşları onlar. o yüzden o entryleri silemedim.

olur da bir gün daha iyi daha güzel bir yere dönerse buralar sildiklerimi canlandırırım.

bu da neden sildim, neden o entryler duruyor, neden, neden, neden sorularına yanıt olsun diye yazıldı. yazmayacağım ama ara ara okuyacağım. silip, hesabı kapatıp uzak kaldığım dönemde gördüm ki burası insanları kötü etkiliyor. ne kadar gündem denen saçmalıktan uzak kalmaya çabalasanız da.

iletişim için, mesaj alımı için açık kalacak ama o kadar şimdilik...
  • farklı bir evrenin insanı. kötülükten münezzeh olsa da, asla saf veya naif değil.

bu yüzden, bir bilimkurgu severe layık bir şekilde evrenin sonundaki restorana değil de lahmacuncuya gitmeyi tercih eder daima. alf'ten daha yaman bir kedi avcısı, yaşını belli etmeme konusunda da havada gördüğümüz leylek kadar başarılı.
  • o kadar yaşlıdır ki, kedilerinin kavgasından bahederken hırçın olanını kastederek "bu büyük ihtimalle goşist" diye cümle kurabilir.
  • varoluşçuluk akımını büryan yerken bile pratiğe döken az sayıda mütefekkirden biridir.
  • çukurun dibindeki ahlaksız ve ağır kompleksli bir pislik tarafından çukura çekilmeye çalışandır. kendisi böyle bir kavgaya girmez. ilkesizlik ve ahlaksızlığı her gördüğü yerde tanıyacak kadar deneyimli ve akıllıdır. çocukluk dönemine dair anekdotlarını eşeleyip buradan yoruma gitmeye kalkan 3. sınıf psikanalistlerin iktidarla olan hastalıklı ilişkisini saptamış ve kendi alanına çekilmiştir.

ingilizlerin bu tür durumlar için söyle bir sözü vardır; "never wrestle with a pig. you both get dirty and the pig enjoys it."
  • uslu file bekçisi.
    efendi adam.

bir erkek çocuk, büyüğüne "efendim" dediğinde "efendi olasın" cevabı alırdı bizim oralarda.
    "efendim"i bir kız çocuğu söylerse, "efendiye gelin git" derlerdi ona.
    eski zamanlar işte. kaldı mı şimdi?

ihtimal ki bolca "efendim" demiş bu kıymetli badim ve "efendi olasın" lafını çokça işitmiş.
    işitmiş ki "olmuş" işte.

dedim ya; uslu file bekçisi o.
    efendi adam.
  • operasyon geçircem dedi, öpeyim geçer dedim. sallamadı. yattı bıçak altına kurcalattı makinayı.
  • çok güzel kitaplar biriktirmiş
    şahane bir okur, şahane adam.
hesabın var mı? giriş yap