• bir zamanlar bizim de başımıza gelen facia ve işkence türü. üniversiteye hazırlandığım döneme denk gelmişti de 2 sene çekmistik kodumunun piçinin gürültüsünü.3-5 yasında filan da değildi hani laf anlamasını filan; 10 yaşındaydı. öyle az buz da değil hani sanırsın veli efendi hipodromunda at koşturuyorlar. anası babası da uyarmıyor.hatta bazılarınıza abartı gelecektir ama bir keresinde bizim alt komşu bize şikayete gelmişti çok gürültü yapıyoruz diye, biz de durumu gösterince allah yardımcımız olsun diyerek gitmişti.
  • her sabah balkona çıkıp bütün enerjisiyle bağırarak komşuları uyandırıyorsa, sizi gördüğünde tanımadığı halde üzerinize koşuyorsa, evinizin kapısını açık bulduğunda korkmadan içeri dalıp aniden misafiriniz olabiliyorsa, ağladığını duyduğunuzda içiniz gidiyorsa hiç bitmesin istediğiniz sestir.
    hiç büyümesin o çocuk. hep o yaşta kalsın. hep onun sesiyle uyanayım ben. balkona çıktığımda onla karşılaşayım hep. hatta balkonumuza tarağını, oyuncağını, mutfaktan çaldığı yumurtaları da atmaya devam etsin hep. ilerde benim çocuğum da yapsın aynılarını.
    bunlar size huzur vermiyor da sizi rahatsız ediyorsa, bir çocuğa gürültü yapıyor diye sövecek hakkı buluyorsanız kendinizde diyecek bir şey kalmamış demektir.
  • 0-6 yaş grubundakilerin sevimlilikleri ve şebekliklerini düşününce mazur görülen olaydır, ammaaaa bizim üst katta 2 tane denyo mevcut biri ortaokula gidiyor göt göbek kocaman, kardeşi ilkokulda ince cılız birşey. arkadaş bir maç yapıyorlar yemin ederim dövmek için büyümelerini bekliyorum o derecede rahatsız edıyorlar.
  • avizeleri sallayacak kadar kuduran bir çocuktan çıkan uzun sürede baş ağrıtacak durum.
  • apartmanin ortak kullanim alaninda (apartman girisi) pet sise/bidon ezen öküzün cikardigi sesle kuzen olan ses türü.
    üstüne birde apartmani iyice bayagi bir görüntüye soktu serefsiz. dalacagim bir gün o olacak.
  • tam dayaklıktır kendisi. böylelerini alacaksın eline sabaha kadar tokatlayacaksın. bak bakalım o zaman bir daha koşuyor mu evin içerisinde.
  • 4-5 sene önceki , geceleri üst katın yatak odasından gelen ritmik gürültünün doğal sonucudur.
  • en ust katta da duyulabiliyor ama alttan.iki alt katta uc erkek cocuklu bir daire var, sadece alt komsusunu rahatsiz ettigini dusunuyor ama ust kat da rahatsiz oluyor. nasil bir apartmanda oturuyorsak hamile olan biri olaydi bu dairede bebegini dusururdu ziplamalarin ani sesi ve sarsintisindan.
  • şu an 3. evimdeyim. son üç aya kadar tesadüfen hep üst katta oturdum. yani üstten gelen bir gürültüye alışık değilim. apartmanda bir komşum vardı ara sıra akşam kahveye gittiğimde üst katındaki gelen çocuk gürültüsüne bile tahammül edemiyordum. şimdi üç aydır taşındığım bu arakat dairede, başıma gelmiş durumda. koşma - atlama - bağırarak çığlıklı sesler. bir de gece 23.00'ten sonra oluyor genelde. sanki apartmanda değil villada yaşıyorlar, aşağıda katta insan yaşamıyor.
    dün akşam bir kaç kez tavana vurdum, oralı olan olmadı. çocukları odalarında oynatmayı akıl etseler, salona gürültü gelmeyecek. 23.00'te fırlar derecesinde çıktım. adam kapıyı açtı.
    ji ji- sizden çok gürültü geliyor ve bu akşam artık tavan yaptı.
    - bu akşam çok misafirimiz vardı ondandır
    ji ji -genellikle böyle... bu akşam aşırı gürültüye maruz kalınca, bende rahatsız olduğum için sizi de bu saatte rahatsız etmek zorunda kaldım.
    - şu an da var mıydı? misafirlerimiz gitti.
    ji ji - evet koşturma ve sandalye -koltuk itikleme sesleri
    - dikkat ederiz, zaten normalde geç geliyoruz akşamları
    ji ji - zaten geç saatte oluyor gürültü
    - geçenlerde güvenlik geldi bizi siz şikayet ettiniz heralde
    ji ji- pazar günü gündüz gezmiş eve gelmiş , 21.00'den sonra kim matkap çalıştırıyorsa onu şikayet ettim. lüften akşam 21.00'den sonra dikkat edelim.

bakalım ne olacak. insanlar ise, bir dönüp bakıp kendilerine düzelme yoluna giderler. aynen devam ederse, 'insan' diyemeyeceğim, kendilerine.

edit : imla

cumartesi akşamı 23.00'ten sonra tekrar tavanı vurduruan, 'aşağıda insan yaşıyor' diye bağırtan durum. hayvanlar artık anlaşıldı. büyükler de ayak tabanlarını dan-dan vurup yürümeler, tak tuk çakmalar. hayvan evlatları diyecek daha fazla bir şey yok. insan olsalar, 2.yi söyletmezlerdi.
  • ust katta oturan, issiz gucsuz, 24 saat surekli marijuana icip, gitar calip bir o yana bir bu yana volta atan loser amerikali ile topuklu ayakkabilariyla erkegine daha bir canlilikla eslik eden cinli kadindan gelen seslerden daha kotu olmayan..
hesabın var mı? giriş yap