• ağzından çıkanı kulağı duymayan, patavatsız, nerde ne konuşacağını bilmeyen ve buna “dobralık” diyen yaşam formları.
  • hayatı kendi ekseninden ibaret sayanlardan mevkisinin adamı olmayanlardan ve duygusal gelişimlerini tamamlayamayanlardan uzak durmak gerekir çekilmezler çünkü
  • başı çektiğim insanlar grubu. bir elimle en önde flamayı taşırken diğer elimle sizlere selam ederim (o))).
  • uzak durulması gereken insan diye bi'şey yoktur. insanın uzak durması gereken tavırlar vardır.
  • ya hayatımın kazığını hep aynı insan tipinden yedim ben sözlük, yazıyorum bakın, şu;

(bkz: ne istediğini bilmeyen insanlar)

ne istediğini bilmeyen bir adama aşık oldum 21 yaşımda. sorsanız o da beni seviyordu, sevmiştir haksızlık etmeyeyim, tamam kabul ediyorum sevdi biraz aslında. ama ne istediğini bilmiyordu. 2.5 senem onun ne istediğini anlamasını bekleyerek geçti. 24 yaşımda, onun ne istediğini asla anlayamayacağını anladım, seve seve döndüm arkamı gittim ve bir şey söyleyeyim mi size? ben arkamı dönüp gitmesem arafta devam ederdik, belki 5 belki 6 senem öyle geçerdi, hep sürüncemede kalırdım, kanser olurdum.

bitirdim, e acısını da çektim epey bir müddet. sonra karşıma yine ne istediğini bilmeyen insanlar çıktı. illallah ettim ben bu insan tipinden.

sağlam bir duruşu olmayan, korkan insanlar bu insanlar bana göre. net olursun, "senden hoşlanmıyorum ya!" dersin ya da, "seni seviyorum!" dersin. ama, "seni seviyorum ama bla bla, senden hoşlanıyorum ama bla bla..." dendiğinde hemen koşarak uzaklaşmam gerekiyormuş, bunu anladım ben.

gitse tam gidemiyor, gelse tam gelemiyor, ortada mal mal bekliyor, sonra, "ben kaybettim, seni kaybettim..." edebiyatı yapıyor. neden acaba?

ama bunu da sormaz kendine bu tip insanlar, "neden acaba?"demezler.

benden uzak olsunlar aman ya, yazarken sinirlendim bak.
  • bilgenin birisi öğütlemiş ki:
    "bir insanın güzel olduğunu anlamak istiyorsan; ona tüm yaralarını açıp göster, sonra kavga et bir sebeple. kızdığında seni yaralarından vurmaya çalışmıyorsa kaybetme onu. en güzel insan odur."

sizin zayıflıklarınızı bilip de oralardan vurmaktan çekinmeyen insanlardan uzak durun.
  • yüzüne karşı iyi davranıp arkandan dedikodunu yapan insandır. en tehlikesi de budur bence. ya uzak durucaksın ya da seni de kendine benzeticek.
  • kendisinden başka hiç kimseye ve hiç bir canlıya tahammülü ve saygısı olmayan insanlar. bu tipler zaten bencil , insan kullanmayı seven , empatiden yoksun ruhsuz pislik varlıklardır , uzak durun.
  • arkanızdan konuşan insanlardır.
hesabın var mı? giriş yap