• topraklarımızdan büyük bir bölümünde içinde yeraldığı, yahudilerin kendi toprakları olarak nitelendirdikleri yerlerdir.

israil parlamentosu(bkz: knesset)’nun girişinde arz ı mewud haritası altın kaplama olarak yeralır ve bu haritada açıkça nil’den fırat’a kadar olan geniş bir coğrafya kendi toprakları olarak gösterilmiştir. bu haritanın önünde t.c. başbakanı (bkz: tansu çiller) bir konuşma yapmış ve "arz ı mewud’da bulunmaktan dolayı onur duyuyorum” demiştir.
  • (bkz: arz-ı mevud)
  • yahudiler dahil herkesin yanlış anladığı kavram.
    hani yedi gök diye bir kavram vardır ya...
    aslında insan bilincinin evrimini anlatmak için kullanılan bir semboldür.
    bizim tasavvufta da vardır. ceberut, melekut diye gider...
    aslında kabala'ya göre de sallamayım şimdi, atzeluh veya anzelut olması lazım, diye tabir edilen bir alem var.
    kişi kendi nefsinden arınıp böyle bir makama, daha doğrusu semaya gelir.
    ahan da işte orası vaadedilmiş topraklardır.
    tanrı'nın israil diye seslendiği kavim de, bu ruhsal yolculuğu yapmak için mısır'dan çıkarılan (ki bu da bir semboldür, yani kişinin hayvani nefsini temsil eder) insanlara denir.
    gel gör ki bunu ne yahudisi bilir, ne müslümanı.
    yoksa tanrı aynı. kendine çağırdığı yol bir. peygamberlerin getirdiği din bir.
  • museviliğe göre tanrı tarafından onlara vadeddilmiş bölge. bizi ilgilendiren bölümü ise güneydoğu anadolu bölgesinin bir kısmını da içine almasıdır.

http://2.bp.blogspot.com/…320/siyonizm haritası.jpg
  • israil'in hedefe yürümeye karar verdiğinde uğruna saldıracağı ülkelerden biri de türkiye olabilir. belki de sadece kart çekip bırakır.
  • çiçek ektim ben çok güzel oldu. domates de yetiştiriyorum.
  • musa'nın giremediği topraklardır. musa eriha'daki nebo dağından buraya son kez bakar ve ölür.
  • benim için sadece mezardır.

--- spoiler ---

"külli nefsin zaigatül mevt"

--- spoiler ---

"her nefis ölümü tadacaktır."
hesabın var mı? giriş yap