• terimi veren freud, uzerinde konusanlar genelde erkek, hatta utanmadan "bazi kadinlar fizyolojik olarak olamiyor bunu" diyenler bile penisli insanlar. masallah, bir vajinamizin ic ceper derinligi kalmisti hakkinda atip tutmadiginiz.
  • şeaptıramayan erkeklerin,tesis yok hacıeli,yeterli imkan verilse amına bile koruz dedirten geyik meselesi.orgazıııım denince de çok itici oluyormuş.aman diyim itmeyin,kaktırın
  • arkadaslar, sadece yurdumda degil dunyanin diger yerlerinde de (mesela su an bulundugum amerika'da) bu guzel olayin yoklugundan yakinan cok. yani sanmayin ki turk kadinlari gitsin, x kadinlari gelsin biz de vajinal orgazm neymis gorelim. mesela su an ev arkadasimin sevgilisinin sahte orgazm cigliklarini dinlerken bu entry'i yaziyorum, yurtta degil cihanda bi sorun bu. ha ayni sebeplerden kaynaklanmiyor olabilir, mesela yurdum erkegi iki dakikada bosaliyorsa orasa sikinti var hakkaten. neyse bilemiyorum sebebini, ama cok duyar oldum bu meretin yoklugundan yakinani. peki diyeceksiniz ki bu kadar saattir ne yazip duruyon, ne cozum onereceksin enci, olayin nedir? olayim su, sunu izleyin diyecegim.

su

baya anlatimli, sonra gosterimli bir video. yardimci olabilecegini umuyorum dertli arkadaslara. bi de hakkaten, azicik kegel, azicik toplar, aletler, azicik egzersiz lutfen. opuyorum.
  • cinselligi halen vajina ic duvarinin rengiyle, isisiyla, biyolojik olarak aciklayan adamlarca hakkinda konusuluyor. "bilim" pek cok seyi olcuyor da hissiyati pek olcemiyor. kafasina elektrot takilarak orgazm olmasi beklenen kadinlar da genelde hayatlarinin en iyi orgazmlarini sunamiyorlar mesela bilime. "bazi kadinlar olamaz", "vajinal orgazm vs. klitoral orgazm" gibi mevzular oyle iki satirda ahkam kesilecek konular degil. genetiginiz kaderinizi tasa yaziyor filan degil yani. suradaki entrileri okuyup "demek ki ben olamayacam hic :((" diye uzulup hakikaten de oyle inandigindan orgazm olamayan kadina da bu tuhaf atip tutmalar yazik ediyor. bilimadamlarini ortacag kilisesi yapip kadinin zevki/orgazmi hakkinda durmaksizin konusarak olmayani oldurdugunu sanan bir kitle.
  • birinin "yaşatacağıma söz veriyorum, işte numaram 05xxxxxxxxx" demesini ve kapamasını umduğum konu :(
  • yaklaşık iki saattir sözlükteki tüm ilgiyi üzerine çeken ve uzadıkça uzayan konu. sevişmeden yatınca böyle oluyor işte. son olarak ''freud iyi halt etmişsin,bir el atmadığın bu kalmıştı'' diyor ve huzurlarınızdan ayrılıyorum.
  • uzmanlar tarafından klitoral orgazmla keskin bir çizgiyle ayrılamayan orgazmdır. uzmanlar dediğim seks terapistleri. hatta bazılarına kalırsa kadınlarda anal orgazm diye bir olay da var. orgazmı nasıl tanımladığımıza da bağlıymış. neyse, işte bu vajinal orgazmın en önemli problemi olamamasıdır. çünkü insanlar nesilden nesile daha uzun ilişki sürelerine ulaşmak üzere evrimleşmişlerdir.

zevk için cinsel ilişkiye giren sadece insan ve birkaç memeli daha vardır, geri kalanların hepsi "çocuğum olsun" kafasındadır. bu yüzden çiftleşen köpek, at, eşek, fil, vs. gördüyseniz fark edersiniz, birkaç kere girer, hatta hızlıca yapar, boşalır ve çıkar. bazı hayvanlar ilişki süresini partnerleri arasında ayırt edici bir özellik olarak görmedikleri için sürenin uzunluğu yönünde evrimleşmemişlerdir. insanlarda ise birincil amaç hazzı arttırmak olduğu için şöyle bir sonuç ortaya çıkar.

kadın 1, erkek 1 ile sevişir, erkek 1 erken boşalır, kadın erkek 1'i terk eder.

kadın 2, erkek 2 ile sevişir, erkek 2 geç boşalıyordur, kadın ise erkenden boşalıp cinsel isteğini kaybediyordur.

bununla birlikte "daha uzun daha iyidir" diyeceksek, erken boşalan bir çift, cinsel hayatlarından geç boşalan bir çifte nazaran daha büyük keyif alacaklardır. dolayısıyla kadın olsun, erkek olsun, geç boşalıyorsa, daha çok keyif aldığı bir ilişkide daha çok zaman geçireceği için neslini devam ettirme ihtimali yükselir. dolayısıyla ne olur? bir buçuk milyon yıl civarı bu döngü devam eder, ve hem kadınların, hem erkeklerin ortalama ilişki süresi uzamış olur. arada tek tük çıkan şeyleri de genetik kazadan sayarız.

bir de şunu düşünmek lazım, ortalama bir erkek 5 ila 10 dakika arasında boşalıyor. şimdi gerçekçi olalım. hangi hayvanın 10 dakika seks yaptığını gördünüz? yapıyorsa da çok yavaş bir hayvandır, o bile muhtemelen sizden hızlı halleder. kadının ortalama orgazm süresi ise erkeğin iki katına yakındır. yani fizyoloji böyle bacım, adama suç bulma. bazı insan bunu tecrübeyle ve teknikle kapatır, bazısı kapatamaz. orası da şans ve beceri artık.

bunun üzerine dirty harry'den geliyor:

"opinions are like orgasms, ı don't care if you have one."
  • çok afedersin freud'un bok yemesidir. kadınlarda "acaba bende bir sorun mu var?" endişesi yaratmaktan başka bir işe yaramamış deli saçmasıdır.

inanmayan buyursun baksın.
hesabın var mı? giriş yap