şükela:  tümü | bugün
 • genellikle zona tedavisi için kullanılan, her biri 500 mg valasiklovir içeren 42 film tabletlik kutularda piyasada bulunan ve glaxosmithkline tarafından üretilen bir ilaç.
 • herpes zoster* enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir. akut ve post herpetik nevralji dahil, zostere bağlı ağrının süresini ve hastalarda görülme orannı azaltarak, ağrının giderilmesini hızlandırır.

  günümüz itibariyle fiyatı 179.90 tl'dir.
 • herpes simplex virüsünde de mucizevi etkileri olan ilaçtır.

  yani dudağınızda uçuk çıkacağını hissettiğinizde sabah ve akşam olmak üzere o gün içinde 4 gram içerseniz ki toplamda 8 tablet oluyor, uçuğunuz hiç çıkmadan sizi rahat bırakıyor. ama daha çıkmadan almanız çok önemli, eğer çıktıktan sonra alırsanız da hafif geçirmenize sebep oluyor.

  yan etki olarak pek bir etkisini de görmememde ne kadar mucizevi olduğuna dair başka bir kanıttır ki; benim o çok hassas bünyem her türlü ilacın yan etkisini gösterir.

  bir de uzun süreli tedavisi vardır ki; onun için bir doktorla görüşmek de fayda vardır; ama 6 ay sürekli kullanıldığında baskılıyor ve eskisi kadar sık ve ağır geçirmiyorsunuz uçuk ataklarınızı.

  edit: manyaklaşmışım. kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın, ordan burdan okuduğunuz şeylerle de kendinizi tedavi etmeye çalışmayın; ama yine de tedavi yöntemi olduğu aklınızda bulunsun.
 • fantastik uçuklar çıkarmaktan mustarip bünyeleri kısa sürede kendine getiren ilaç.

  bundan önce haftada bir dudağıma gelip yerleşen uçuk illetini 5 aydır görmüyorum.
 • sürekli uçuk şikayeti olanlar, bir dermatoloğa bu ilacı yazdırıp günde bir tane kullanırlarsa uçuk belasından kurtulabilirler
 • 1000 mg yeni paketi sayesinde 4 günde vücudumda çıkan tüm zonaları kurutmuş olan glaxosmithkline menşeli başarılı ilaçtır.