• herpes simplex virüsünde de mucizevi etkileri olan ilaçtır.

yani dudağınızda uçuk çıkacağını hissettiğinizde sabah ve akşam olmak üzere o gün içinde 4 gram içerseniz ki toplamda 8 tablet oluyor, uçuğunuz hiç çıkmadan sizi rahat bırakıyor. ama daha çıkmadan almanız çok önemli, eğer çıktıktan sonra alırsanız da hafif geçirmenize sebep oluyor.

yan etki olarak pek bir etkisini de görmememde ne kadar mucizevi olduğuna dair başka bir kanıttır ki; benim o çok hassas bünyem her türlü ilacın yan etkisini gösterir.

bir de uzun süreli tedavisi vardır ki; onun için bir doktorla görüşmek de fayda vardır; ama 6 ay sürekli kullanıldığında baskılıyor ve eskisi kadar sık ve ağır geçirmiyorsunuz uçuk ataklarınızı.

edit: manyaklaşmışım. kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın, ordan burdan okuduğunuz şeylerle de kendinizi tedavi etmeye çalışmayın; ama yine de tedavi yöntemi olduğu aklınızda bulunsun.
  • ergenligimden beri her yil en az 1, bazen 4-5 ucuk cikaririm. her daim ucuk kremi* vardir kozmetik cantamda. ama ciktiktan sonra napacaksin, 1 hafta acisini cekiyorsun, ustune izi de kaliyor uzunca sure. "cikmadan evvel buz sur" filan derler, i-ih hicbir ise yaramaz.

eger o gece kabus gormussem, bagisiklik sistemim az biraz dusmusse, hormonlarimin dalgalandigi gunlerdeysem ve oyle cok iyi de beslenmemissem son gunlerde, imkani yok o ucuk kasindi mi aninda portleyecektir. aile hekimime danistim, bu ilaci verdi ve bu kez ciktiginda denedim. "ve aman tanrim dedim" keske daha once verselermis bu ilaci!

sadece ilk gun kasinti oldu, uykumda kendi kendine sisen yer sisti, patlayip sondu, bugun daha ikinci gunu olmasina ragmen artik rahatsiz etmiyor. kasinir kasinmaz deve buyuklugunde iki mavi tableti bir sabah bir de yatmadan aliyorsun, al sana ucuk derdini en az hasarla atlatmaca.

genlerinde herpes mirasi olanlarin, her yil mutlaka ucuk cikaranlarin 'alet cantasinda' mutlaka bulunmasi gereken bir ilac-mis. not: elbette once doktorunuza danisin.
  • anne eli değmiş gibi dedikleri bir şey. dün akşam yedi tane dudağımda uçuk acısı çekiyordum, bir tane aldım yatarken sabah üçe düşmüş ve önce çıkanlarda kurumuştu. böyle bir şey görmedim, resmen mucize.
  • glaxo smith kline ilaç şirketine nobel ödülü kazandıran ilaç.
  • fantastik uçuklar çıkarmaktan mustarip bünyeleri kısa sürede kendine getiren ilaç.

bundan önce haftada bir dudağıma gelip yerleşen uçuk illetini 5 aydır görmüyorum.
  • sürekli uçuk şikayeti olanlar, bir dermatoloğa bu ilacı yazdırıp günde bir tane kullanırlarsa uçuk belasından kurtulabilirler
  • prospektüsünü buraya dikkatlice biraktığım ilaç.

hayatımda ilk defa uçuk çıkardım ve yüzümün yarısını şişirecek kadar şiddetli seyretti. dermatoloğa gittiğimde verdiği ilaçlardan biri valtrexti. 2 doz kullandım ve bu sabah kalktığımda gözlerim kızarmış şişmiş, her yanımda döküntüler ve kaşıntı hali vardı. şu anda tekrar hastaneye gidiyorum, muhtemelen bu ilacın içeriğine alerjim var.

kamu spotu ile entryme son veriyorum; ilaçlar bonibon değildir, doktorunuz reçete etmeden kullanmayın.
  • herpes zoster* enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir. akut ve post herpetik nevralji dahil, zostere bağlı ağrının süresini ve hastalarda görülme orannı azaltarak, ağrının giderilmesini hızlandırır.

günümüz itibariyle fiyatı 179.90 tl'dir.
  • genellikle zona tedavisi için kullanılan, her biri 500 mg valasiklovir içeren 42 film tabletlik kutularda piyasada bulunan ve glaxosmithkline tarafından üretilen bir ilaç.
  • (bkz: #92790862)
hesabın var mı? giriş yap