şükela:  tümü | bugün
  • aylardır çeşitli bilişim dergilerinde ek bir dergicikle reklam yapan kuruluş.
  • 5 euroya 100 tane içine cd sığmıyan "cd zarfı" satmış efsane firma... içine cd sığmıyan cd zarfı ise oldukça ilginç..
  • topkapidan sonra bostancida da hiperstore adinda geni$ bir sati$ merkezi acarak buyumeyi hizlandirmi$ fakat online sati$ uzerine hicbir yatirim yapmayan firma.
  • sahibi (bkz: hasan vatan) olan şirket
  • bugun hatları kapandığı için kredi kartıyla alışveriş yapmak için hatların düzelmesini bekleyen müşterilerin oluşturduğu kuyrukla dolan dükkana sahip firma. 45 dakika para verebilmek için bekledim, ordan biliyorum. internet sitelerinde de uzun zamandır 'yakında...' yazıyo.
  • şu aralar bütün ürünlerine peşin fiyata 12 ay taksit yapan bilgisayar hiperstoru.
  • bostancışubesinin üst katında bedava çay içebileceğiniz yer.diğer şubesinde oluyor mu bilmiyorum. çok sabırlı elemanlara sahip olan ve her müşteriye en az 2 görevli düşen mağaza...
  • finans kartın olmadığı sürece vade farkından dolayı ekstra yüz milyonlar ödeyeceğin hafif kazıkçı kuruluş
  • olivetti firmasinin italyada uyusturucu isine karisip yazicilar,yazar kasalar icinde uyusturucu tasimaciligi yaptigi anlasildiktan sonra iflas etmesi ve vatan bilgisayarin ya batarim ya cikarim dedikten sonra varini yogunu olivettinin elinde kalan mallara yatirmasi sonucu baslayan bir hikaye,bunlari topkapi hiperstore si acilmadan once incirlideki magazasinin altindaki buyukce alana yigmis sonrasinda kampanyalara baslamistir , olivetti notebook su kadar olivetti yazici su kadar diyerek boy boy ilanlar vermistir, etkili olup kazanmis ve sonrasinda acer in turkiyedeki isim hakkini almistir, sanirim ihlas ile birlikte aldilar ve sonrasinda vatan tek kaldi bu iste, daha sonra 2000 krizi patlak verdiginde 1 milyon dolar yatirip su anda topkapida olan hiperstore nin bulundugu topragi almistir, buradaki bina o zamanlar yikik dokkuk olarak mevcuttu ve tinerciler ile evsizlerin birde kopeklerin mekani olmustu, icerisi bir guzel temizletilip bugunku haline getirildikten sonra acilisina bircok taninmis is adami katilmistir sebebi hasan vatan in babasindan kaynaklanan cok buyuk bir cevreye sahip olmasidir. bilmemne is adamlari derneginin o donem baskani olan babasi sayesinde reklamin iyisi kotusu olmaz deyip para verip asla bir araya getiremeyeceginiz insanlari bir araya getirerek herkezin ne yapiyor bu adam manyakmi soylemleri arasinda acilisini yapmistir. sonrasinda finans bank ile bir anlasmaya girip once 9 ay sonrasinda 12 ay taksitli satislara baslamistir, insanlara cazip gelen pesin fiyatina taksit gibi gorunen fiyatlardir, ama aslinda bu vade farki fiyatlara pesinen yansitilmistir, bir bakaklin siparisi ile bir marketin siparisinin arasindaki fiyat farki gibi surumden kazanma mantigina dayali olarak bir cok insandan daha ucuza mal ettigi urunlere vade farkini pesinen koyup cazipmis gibi gostermistir.genellikle aradiginiz iyi markalari burada bulamazssiniz, cunku onlarin kar marjlari cok dusuktur, satis sonrasi musteri memnuniyeti yok denecek kadar azdir, calisan elemanlarin buyuk bir cogunlugu alacaklari primi dusunerek bilip bilmeden yalan dolan bilgilerle musterileri kaziklamaya calismaktadirlar, genellikle elde kalan satilmayan bir urunu iyi gibi gosterip isi bilmeyen insanlara satarak cok rahat bir uyku uyurlar. bir pc sattiklarinda kendi elemanlari gidip kurdugu halde pc de sorun ciktiginda problemi kabullenmeyip kullanici hatasi diyecek kadar curetkar bir firmadir.
  • tezgahtar, satis temsilcisi her neyse, urunu size satmaya calisan insanlarin ukalalik yaptigi, ve her seferinde acilmis yada kullanilmis urunu verdikleri bilgisayar dukkani.

p.s. daha once acilmis olarak aldigim, (aman neyse ugrasmiyim simdi diyerek) adsl modemin yanmasi sonucu, farkli bir marka modem aldim eve geldim ve buda acilmisti, eve gelis saatim cok gec oldugu icin ancak gecenin bir yarisi farkettim bunu. ** *