• kendisi gurme değil, gurmandır.
  • kendisinin de "gurmelik" iddiasında bulunmadığını düşündüğüm yemek meraklısı. lakin yemek üzerine televizyon programı yapan ve bundan para kazanan kişinin yemekten anlıyor olması kanaatindeyim ve milör'ün gurme olmama konusundaki alçakgönüllü tutumu eleştirilmemesini gerektirmiyor. programı denk gelindiğinde ilgi ile izlenilse de, çoğu zaman doğru yerlerde yemek yiyor olsa da taşa vurduğu baltalar meraklı damaklardan kaçamıyor, çoğu zaman değil gurmenin, midesine düşkün herhangi birinin yapmayacağı hatalı tespitlerde bulunuyor.
  • akademik kariyerine bakınca saygı duruşuna geçtiğim ama damak şapırdatmasına hala dayanamadığım gurme.
  • çok kıskandığım adam.hep gece yarısı denk geliyorum ve yazılanların aksine yemek yediğinde midem bulanmıyor ağzım sulanıyor benim.midesiz olabilme ihtimalim var ama her izlediğimde off ben yeseydim şunları diyorum istisnasız.
  • programının başlangıcında isminin altında gurme yazan adam. ntv'nin hatasıdır ya da değildir bilemem ama inanmayan buradan bakabilir.

"ayrıca tavsiye ettiğim yerlere giderseniz olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı web sitemden bana yollayın, lokantacılar üzerinde biraz etkimiz olsun." demiştir kendisi. son derece mantıklı düşünmüşler; o kadar imrenip de hayal kırıklığı yaşayanların geri bildirim yapma hakkı doğmuş olur.
  • yemekten anlamıyor diyenler acaba daha türk mutfağını biliyorlar mı? daha kuzu etine kokuyor diyenler kalkmış bu adamı beğenmiyor ybsg kardeşim.
  • antalya'daki özdoyum lokantasının piyazını ballandıra ballandıra anlattıktan sonra tüm güvenimi kaybetmiştir (bkz: #27176116)
    söylediği mekanlara gitmem, güzel dediği yemekleri asla yemem.
  • fazla televizyon izlemediğim için vedat milor'u toplamda en fazla 15 kere falan izlemişimdir.ben bile bu adamın defalarca ben gurme değilim dediğini duymuşum.hadi onu geçelim izlediğim bir programda adana'da eco'nun yeri diye bir yere gitmişti bu adam.sanayinin içinde küçük bir lokanta.michelin yıldızlı restoran nedir ne değildir bilmem bildiğin sanayideki ufak bir lokantaydı.plastik sandalyeler masalarda örtü falan yok burda yediği eti öve öve bitirememişti hayatımda yediğim en güzel et demişti.bundan aylar sonra gittiği başka bir yerdeki kebapçıda yine econun yerini hatırlatıp ben hayatımda öyle bir et yemedim ömür boyu bunu unutamam falan dedi.şimdi bu adam ona 5000 tl verdi di mi?lan adamın masasında örtü bile yoktu tabelası bile yoktu dükkanının.bildiğin sanayide esnafın yemek yediği küçük bir lokanta.onu geçtim 2 defa bu ne biçim şarap diye restoran sahibine çıkıştığını bir sefer de bir balık restoranda bu balığı burdan yiyeceğimize evde alıp pişirsek daha iyi dediğini hatırlıyorum.şimdi bu adam hem adamların paralarını alıyor bir de televizyonda bunları kötülüyor di mi?

bir insanı eleştirin.yemek yemeyi bilmiyor şapır şupur yiyor deyin,gurmelikten de gastronomiden de anlamıyor deyin de gittiği yerlerden 5000tl alıyor reklamını yapıyor diye iftira atmayın ayıptır,günahtır.

ayrıca bu benim kendi pisboğazlığımdan olabilir bu adam yemek yerken benim de canım çekiyor.hiç iğrenmiyorum.

edit:zaman insanı yanıltıyor.naylondan da olsa masalarda örtü boktan da olsa bi tabelası varmış eco'nun yerinin.videosundan bi bakın bakalım buranın sahibi 5000 tl vermiş de burayı övdürmüş di mi?hatta 10 bin lira vermiş başka programında da övmüş.ulan adamın dükkanı komple satsak 5000 lira etmez be!
  • 5000 lira para alıp mekanın reklamını yaptığı şeklinde, gördüğüm en adi iftiraya maruz kalmış insan. programı yapan insanlardan biri olarak şunu söyleyebilirim. değil para almak bazen para verdiğimiz bile oldu.. çekim yaptığımız yerin hesap almama ısrarlarını aşıp hesap ödediğimiz de.. ben dahil vedat milor ve tüm ekip ısmarlanan yemeğe bile mahçup olurken bir kendini bilmezin oturduğu yerden saçmalaması hiç bilmediği halde yorum yapması, iftira atması ekşi sözlüğün alehinde konuşanları ne kadar da haklı çıkarıyor maalesef.
  • hiç tanımadığım halde, sırf boğazımdan ötürü yıllardır takip ettiğim kadarıyla, atılan her tür iftiraya karşı arkasında durabileceğimdir.

zira mekan mekan gezip yiyip içip yorumlarını doğrulayabileceğim kadar turistik yerlerde yaşadım yıllarca. yaptığı yorumlar, benzer programlar yapanlar arasında en objektif olanlardır, mekanların çoğu maddi gücü reklam için sömürülebilecek yerler değildir zaten. sömürülebilecek maddi güce sahip pek çok mekanı da haklı olarak açık açık eleştirdiğine hepimiz şahidiz.

vicdansızlık bedava tamam ama kıytırık yorumlarla insan karalama yeri olmamalı artık sözlük.
hesabın var mı? giriş yap