• tokat atin cimcikleyin bisey yapin, inanamiyorum. dogum gunum oncesi saka gibi bir surpriz oldu bu.
  • saçma sapan başlıklar yerine üstte kalmasını istediğim başlık. sevgili deniz ve tuğrul, eğer buraları okuyorsanız ki okuduğunuzu düşünüyorum, görün bu güzelliği.
  • herşeyi çok iyi bilen sözlük ukalalarından etkilenmemek için yorumları okumadan albümü dinledim baştan sona. ve olmuş diyorum. ellerine, yüreklerine, ağızlarına sağlık. vega soundunun hakkını tam anlamıyla vermişler. ben de kendimi eski ve güzel türkiye'de buldum.

da birşey söylüycem. aynı jenerasyondanız vega'yla. biz de çoluk çocuğa karıştık. hepimiz bir kaç yıl sonra işimize, hayatımıza döndük. neden bu kadar çok beklettiniz yahu? cidden kırgınım yani.
  • yeni albümünü dinlemek liseden yakın bir arkadaşla yıllar sonra karşılaşmak gibi oldu. pek değişmemiş, iyi mi kötü mü bilemem.

albüm bitince edit: yok ya, çok özlemişim ben. süper olmuş.
  • post-rock'a daha yakın bir albüm ile geri dönüş yapan grup. "pek değişmemiş" denebilir tarzları ancak değişimin post-rock yönünde olması ayrı bir güzel olmuş.
  • abuk sabuk isimli grupların, berbat prodüksiyonlu işlerinin kabak tadı verdiği zamanlarda ilaç gibi bir albüm ile yeniden merhaba diyen grup.

sanki 2005 yılından bu yana hiçbir şey değişmemiş gibi, taptaze bir tat var şarkılarda.
    çok kaliteli ve deneyim kokan bir albüm olmuş. şarkıların yıllarca üzerine titrendiği, titizlikle hazırlandıkları çok belli (bkz: dünyacım). ayrıca, deniz'in sesini çok özlemişim.
  • vega hayatıma tekrar girdiğine göre demek ki bu sabahların bir anlamı olmalı. çünkü iz bırakanlar unutulmaz.
  • şimdilik, delinin yıldızı, isim - şehir ve arzuhal şarkıları -şimdilik- favorilerim olan, yeni albüm. hele ki arzuhal'i döndürüp döndürüp dinliyorum.

edit: çoğu kişinin aksine, sevgilim şarkısını sevemedim ben; daha doğrusu, diğer şarkıları dinlemeyi tercih ediyorum - yoksa kötü bir şarkı olduğundan değil. dertler iri kıyımda, sözler biraz "abuk" gelse bile, coşkulu bir şarkı olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. tam konserlik şarkı; "konserleri olsa da gitsek" dedirtiyor.

diğerlerini de, fikrim oluştukça -bir 20 kere filan daha dinledikçe *- yorumlamaya çalışırım. ne işe yarayacaksa *

tam ihtiyaç varken geldiniz, iyi ki geldiniz. hoş geldiniz.
  • hepiniz gibi ben de çok sevdiğim ama uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımla yıllar sonra kavuşmuş oldum. deniz özbey'in büyüleyici sesini yeni şarkılarda duymak çok güzel be.
  • tamam sustum, tatlı sert ve hafif müzik adlarında birbirinden güzel 3 tane albüme sahip tadından yenmeyen grup.
hesabın var mı? giriş yap