121 entry daha
  • normal bir ülkede şu olaydan sonra tüm hükümet değişir bizde malı götürmeyeni çalmayanı dövüyorlar hatta hapse atıyorlar
  • minareyi çalan kılıfını hazırlar. misali.
  • bende maaşımdan otomatik kesilen gelir vergisini kızılaya şartlı bağış olarak göndereyim, şartımda yaptığım bağışı bana tekrar yardım olarak ödenmesi olsun. ya da babama verilsin ben nasıl olsa ondan alırım.
  • kızılay bağışı aldıktan iki gün sonra başkent gaz nasıl verdiğim parayı şuraya yatır diyebiliyor bunu da açıklasaymış keşke.
  • bu itiraf kızılay'a yardım yapanlara müstahaktır. yarın yeni bir yerde deprem olursa yine 10 tl'lik mesaj yollayıp burada hava atın, iyi mi?
  • evin vergilerini ben de kızılayın üstünden yatırcam bundan sonra
  • vergiden kaçınmak diye bir şey vardır. mesela senin şirketin olsun 100 tela fatura kestin. devlet bakar bu adam 100 tela kazanmış der. %20 den 20 tela vergi çıkartır. sende gidersin maliyet faturalarını koyarsın dersin ki 90 tela bunun maliyeti benim karım 10 tela. 2 tela vergi verirsin olur biter. vergi kaçırmak kaçak fatura bulup 120 tela maliyet gösterip vergi vermemektir. basit olarak anlattım. tabii bu işin çok çetrefilli yolları vardır.
    ama bu vatan haini, siyasal islamcı, vahabi köpekleri bunun kitabını yazarlar.
  • büyük rezillik.

devletin kasasına girmesi gereken vergi hileli işlemle kaçırılmış.
    yüz yıllık kızılay 2-3 fırsatçının oyuncağı olmuş, muvazaalı işlere paravan bir yere dönmüş

kamu 50 milyon lira zarara uğratılmış. kızılay da 400 bin tl işlem bedeli almış!!

bence başkent gaz sahiplerinin o parayı ensar vakfiyla kırıştıkları da açık. devletin kasasına girmesi gereken 50 milyon lira ensar vakfına gitmiş, paranın o vakıfta kalmayacağı önemli bir kısmının şirkete bir şekilde geri gitmesi şeklinde kurulan tezgah müthiş.

normal bir hukuk devletinde yarın en az 10 kişi tutuklanır, bu firmanın zayi edilen vergi miktarı kadar hak ve alacakları ihtiyaten haczedilirdi,
  • size güzel bir vergiden kaçınma örneği vereyim
    üst yönetimsiniz şirketinizde çalışanlara her bayram mado,pelit vb yerlerden bir kutu çikolata alıyorsunuz , vergi kanunlarına göre bu bir gider değildir bu tutarı şirket hesaplarında kanunen kabul edilmeyen gider hesaplarında izlersiniz . muhasebe müdürü de düşünür ben ben hem nasıl çikolata dağıtırım hem de bu katlandığım tutarı gider yazabilirim. müdürün aklına bir fikir gelir ben bu çikolatayı türk eğitim vakfının bağış nitelikli çikolatasından (bildiğiniz fiziki kutu çikolata )alırsam hem bağış yapmış olurum hem de katlandığım tutarı gider yazıp matrahtan indiririm. ne oldu ? küçük bir hamle ile vergiden kaçındım ama altını çiziyorum vergi kaçırmadım.
    evet vergiden kaçınmak ve vergi kaçırmak başkadır ama devletin izin verdiği konularda bu video da adı geçen şahısın anlattıkları doğru ama etik mi ? bunu da türk milletinin vicdanı karar verecektir.
86 entry daha
hesabın var mı? giriş yap