şükela:  tümü | bugün
 • ilk olarak 14. louis'nin tahta çıkmasıyla devletin gayrıresmi başkenti haline gelen versailles, resmi başkent paris saray ise palais du louvre olmasına rağmen devlet erkanının tercih ettiği mekan olmasıyla bilinir. 1789 devrimi esnasında 16. louis, paris halkı tarafından versailles sarayı'nı terkedip paris'e, esas başkente, dönmeye zorlanmıştı. belki bu nedenledir ki versailles her zaman monarşiyi hatırlatan bir simge olmuştur.
 • japonyadan çıkan power metal grubu. özellikle visual kei muhteşem.

  http://getir.net/0wi

  ps: hepside erkek. aralarında kız felan yok.

  (bkz: hizaki)
 • idealleri, güzelliğin salt formunu zamana yenik düşmeden dinleyicilerine yansıtmaktır.

  bu arada amerika'da zaten versailles isminde goth bi' kızımızın oluşundan dolayı bu bölgedeki isimlerini fanlarından* gelen öneriler doğrultusunda versailles -philharmonic quintet- olarak değiştirdiler. daha da uygun oldu hani..

  prince adlı yeni single'da süper zaten. yahu zaten her şeyleri süper bu heriflerin. dinleyin ve dinletin efendim..
 • (bkz: #14105814)
 • gittiğinizde sarayı büyüler sizi, işlemeler, süsler.oymalar...

  kral louislerden birisinin sarayı.
  fakat asıl büyüleyen sizi o eşsiz ucu bucağı görünmeyen harika bahçesidir.
  bahçenin girişinde bir havuz, saat tam 11'de fransız müzikleri eşliğinde bir şölen yaşatıyor. o havuz boyunca bahçeyi ikiye ayıran bir yol. ucunu hayal meyal görüyorsunuz.sanırım bir havuz veya göl var. oraya yürümek bayağı vakit ister. sonrasında ise, o iki yanda, boyunuzu kat kat aşan o kitaplarda çizgi filmlerde olan, labirent şeklinde sarmaşıklardan oluşmuş bahçeler.
  herbir bahçe ayrı bir güzel, yunan tiyatroları, çardaklar, havuzlar. herbir labirentin içi ayrı bir güzellik. elinizde haritayla girer çıkarsınız.

  fransaya giden herkesin mutlaka görmesi gerek harika bir yer.
  ayrıca ekmek bulamazlarsa pasta yesinler sözü bu şatoda söylenmiştir. halktan kopup ve ihtişamdan gözü dönmüş olmanın bir göstergesi de tarihe kazınan bu sözdür.
 • bas gitarisleri olan jasmine you'nun hayatini kaybetmesi ile ölüm sebebiyle üye kaybetmiş gruplar kervanina katildilar...
 • adamların tiplerine gülmekten klibi izleyemediğiniz bir gruptur.
 • kendini prens sanan kamijo' nun yanında herşeyden önce hizaki' yi barındıran, yıllardır varoldukları piyasada en azından belli bir çizgiyi oturtmuş gruptur. jasmine you' nun ölümünün ardından son albümleri jubilee 2010 da gecikmeli de olsa yayınlanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap