• vespa’nın renkli dünyasının bir parçası olmak artık daha kolay. vespa primavera 50cc’yle motosiklet ehliyeti almadan otomobil ehliyetiyle motosiklet keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. motosiklete başlamak için güzel bir imkan sunan vespa primavera 50cc’yle trafiğe takılmadan tüm yollar sizin olsun. hem doyasıya eğlenin hem de rüzgar yüzünüze vurdukça bu tutkuyu tüm hücrelerinizde hissedin. üstelik fuara özel imkanlar hala devam ediyor, tüm detaylar yetkili satıcılarda! vespa primavera 50cc’yle
  • bir honda activa nişantaşı'ndaki bjuteri mağazasına pide götürürken görüp vurulmuş bunun cam göbeği renkli bir tanesine.

kendisine işçisin sen işçi kal dedim. giy dedim diz brandanı.
  • vespa, kadının kendine yakışanı sürmesidir.
  • esek arısı demektir aslında, tescilli marka olmadan önce. vespa'larin arka kısmı bu tür uçan hayvancıkların arkasına, hani o uçunda igne olan bölüme benzedigi için verilmistir bu ad.
  • öyle bir motorsiklettir ki trafik ışığında yanınızda başka bir vespa'lı kimse geldiğinde sanki kırk yıllık arkadaşınmış gibi sohbet etmeye başlarsınız, yolda gördüğünde korna ile selamlaşırsınız.
    hangi modeline denk gelirseniz gelin mutlaka dönüp bakarsınız.
    sempatiktir, herkesin dikkatini, ilgisini çeker. uzun yol yapmak yorucudur ama keyiflidir. istanbul içinde çok rahat kullanılabilecek bir motorsiklettir. kimi zaman motorsikletli trafik polislerine denk gelirsiniz ve onlarda size selam verir.
    trafik çevirmelerinde durdurulmanız neredeyse çok az rastlanır bir durumdur.
    bir vespayı kaça almışsanız aynı paraya yine satabilirsiniz çünkü değerini her zaman korur.
  • hakkındaki görüşlerim için kurt vonnegut‘ın mother night isimli kitabından alıntı yapmak istediğim... çünkü ben de vespa'mı işte o kadar sevdim...

''yanaklarından yaşlar süzülüyordu.

“mücevherlerini, en sevdiği mobilyaları, hatta bir keresinde karne ile aldığı eti bile sattım –sırf kendime sigara alabilmek için,” dedi.
    “hepimiz utandığımız şeyler yaptık,” dedim.
    “sigarayı onun hatırı için bırakmazdım,” dedi heinz.
    “hepimizin kötü alışkanlıkları var,” dedim.
    “apartmanı vuran bomba onu öldürüp beni bir motosiklet dışında hiçbir şeysiz bıraktığında,” dedi, “karaborsacı adam motosiklet karşılığında bana 4000 sigara vermeyi teklif etti“.
    “biliyorum,” dedim. bunu her sarhoş olduğunda söylerdi.
    “ve bir anda sigarayı bıraktım“, dedi, “çünkü motosikleti işte o kadar sevdim“.
  • kendimi bildim bileli en sevdiğim, her halini ayrı sevdiğim *.

hep böyle krem rengi , oturma kısmı koyu klasik yeşil deri olan bir vespada topuklu ayakkabımla, bacaklarımın arasında da gucci cantamla romada turlarken düşünürüm kendimi *
    böyle saçma hayaller peşinden koşarken kalıpsız malıpsız 50 tane kurabiyesini yaptım ben bunun, nişan konvoyu oldular.
  • firmanın satış politikasındaki yüksek fiyattan bir türlü vazgeçmemesi vespa adının daha iyi yerlere gelmesini engelliyor.. bir scooter için 10milyar istemek ne demektir. o fiyata sıfır alıncaksa 150-250 cc ikinci el alıncakta 750cc lik yarış motoru alınmaktadır yuhara diyoruz..
  • alan insanların yüzde doksandokuzunun performans beklemedği alet. sadece isminden dolayı pahalı olduğunu zannetmek abesle iştigal etmekten başka bir şey olamaz. bir vespa alırken onun ruhunu da alırsınız. doğduğunuzdan beri motor üstünden inmiyor olabilirsiniz. ama kıçınızın vespa'nın selesine değdiği an ki haz ve ruh değişimi kelimelerle ifade edilemez.

motorunuz ne olursa olsun, bir ortamda ondan bahsederken en az 30 karakterli model bilgisini söylersiniz. ama bir vespanız varsa, modeli ne olursa olsun, "benim vespam var" demeniz yeterlidir.

ayrıca türkiye satış fiyatına pahalı demek, avrupa satış fiyatına bakmadan kestaneden sallamak demektir.
  • 50 cc motosikleti 16.000 gibi astronomik bir rakama satmaya kalkarak zengin meriçleri ve tikky pelinsu'ları hedef almış firmadır kendileri. 50 cc yani fincan kadar pistona, 60 km/sa hız limitine sahip bir araca 16.000 tl vermekte istemekte en kibar tabirle ahmaklıktır.

tabii ki iş akrabası apple gibi kullanıcıları asla teknik özellikleri ile ilgilenmeyip görüntüsü ve üzerindeki vespa yazısına o parayı ödeyip lüks cafelere gidecek, kahvelerini içebileceklerdir.
hesabın var mı? giriş yap