şükela:  tümü | bugün
  • vücuttaki etkisinin aşka benzediği andır. için kıpır kıpır, göğüs kafesinin içinde kelebekler uçuşuyor.
  • ben bu sebeple -yaklaşık on sene önce- az daha tarabya otelinin önünden denize uçuyordum. şükürler olsun o anda etrafımda herhangi bir canlı ya da araç yoktu.
    öyle acı bir şekilde frene bastım ki kendi etrafımda iki defa dönerek durabildim. ve hiçbir yere çarpmadım.
    görenler o anda aracı çok iyi yönettiğimi söylediler.

mevzu da ne,
    cep telefonumla iş yaptığımız bir müşterimizi arıyordum ki tam karşı taraf aramamı cevapladığı anda, telefon elimden kayıp bacaklarımın arasına düştü. o an baktım durabileceğim bir yer yok. virajın mesafesini hesapladım -hesaplayamadı- max. 3 saniyede telefonu elime alıp başımı kaldırmıştım ki viraja girmek üzereydim...

ilginçtir o an çok soğukkanlıydım.

şimdi tabiki böyle hatalar yapmıyoruz.
  • itiraf; ilk etapta vajina diye okuduğum başlık... alkol seviyem %450
  • ben o anın sonunda - ilk ve son araba kullanma deneyimimde- önce bankete sonra da tarlaya girmiştim, hem de dikenli telli. evlerden ırak pek fena bir deneyim olmuştu.
  • gereğinden biraz hızlı girildiğinde soğuk bir ürperme olur, ancak benim yaptığım kazmalık gibi yokuş aşağı inen yolda 230'u görmeye çalışırken aniden o viraj çıktığında yemin ediyorum o kalbinizin sesini ağzınızda hissedersiniz. hala hızı seviyorum ama kesinlikle o denli cahil cesaretini değil.
  • götünü virajın ters yönüne doğru kaydırıp ağırlık merkezini saptırma çabalarına girecek kadar ince hesap yaptığın andır.
  • viraja hızlı girip çıkışında trafiğe denk gelmiştim. istanbul olduğu için sol şeritte birikmişti araçlar. soldan sağ şeride atlayıp öndeki aracın yanından kurtarabilmistim. hala oraya gelince sağa gecer, baya dikkatli gecerim. gebze pendik arası e5 üzerinde bir yer.
  • sübhaneke'den başlayıp bilinen tüm duaları, sureleri bir tur aklından geçirirken fast and furious'a içsel bir selam çakılır
  • eğer motorsiklet sahibi iseniz, rüyada uçurumdan düşme hissi yaratır. viraj çıkışında hala tek parça halindeysen, göğsünü biri yumrukluyor sanırsın. sanma, kalptir o.
  • yüksek araç ise viraja doğru seni attığını anladığın , direksiyona fazla kırdığın an .