• alkollü içecek dağıtım işinde çalışan kişinin ifadesi.
    yerli içki fiyatlarındaki artışın viski sektörüne yaradığını,siparişlere yetişemediğini,geçen yıl viski bilmeyen adamın bu sene ekspresyon sorduğunu söylüyor.
    yerli ve milli içkimizin önünün kesilerek ithal ürünün teşvik edilmesini esefle kınıyor ve taliskerimden sağlam bir yudum alıyorum şimdi.
  • raki ile viskiyi aynı fiyata getirirlerse insanlar tabii ki viskiyi alır.
  • yeni sosyal medya diliyle "f/p etkisi" denilen şey cuk diye oturur buna.
  • atatürk'e ve cumhuriyete ait tüm değerleri yok etmek bitirmek için yemin etmişler. büyük bir oranda da bitirdiler.
    rakı kültürüde onlardan biridir.
  • viski güzellemelerinin beklenen sonucu. gerçekten güzel, o başka tabii.*
  • dönem dönem değişiyor insanların ilgisi. bir dönem votka niyeyse çok popülerdi. viskinin pahalı olması sebebiyle popüler olabileceğini hiç düşünmezdim ama benim bir tekelci dayım var; en kâr ettikleri içkinin viski olduğunu söyler. o sebeple tekelcilere girdiğinizde gerçekten de indirim yaptıklarını görebilirsiniz viskide. yani yine suni bir ucuzluktan yönelim olmuş olabilir.
  • kovid aşıları damar tıkanıklığı, pıhtılaşma, kalp krizi gibi sorunlara yol açtığı için millet aspirin niyetine viskiye yüklenmiştir.
  • netflix dizilerinden değil de. karahanlı ve kılıç sayesinde bu millet viskiyi öğrendi.
  • 10 bira içip 400 lira ödeyeceğime 300 lira daha veririm bir şişe 70 cl chivas alırım. bence doğru mantık.
  • eğer ki keyif için değil de gerçekten bir "stres atma yöntemi" olarak düşünülüyorsa fiyat performans anlamında türkiye şartlarında kimse eline su dökemez. 70'lik ballantines'i tekel bayiilerde 435 liraya bulabiliyorsunuz ki keyif için içmeyen, gerildiğinizde tüketen biriyseniz bu viski şişesi en az 10 gününüzü kurtaracaktır.
hesabın var mı? giriş yap