80 entry daha
  • ben yerli otomobil alacagim için beni ilgilendirmeyen fiyattir. 3 seçimdir afislerini görüyorum. fiyatı ve bayilerini bilenler yeşillendirsin.
  • belçika ile türkiye fiyatını euro kuru ile çarpıp karşılaştıran insan benim geleceğimi şekillendiren oylamada oy kullandı 1 hafta önce.

oradaki adam 16k birim parasıyla bu arabayı satın alabiliyorken,biz burada 67,8k birim para ile aynı arabayı donanımı çalınmış halde satın alabiliyoruz.işte aradaki fark.ekonomimizin hali ortada.
  • napçan be hocam bu millet alır gene sıkıntı yok olan bize
  • avrupada küçük olduğu ve az yaktigi için 2nci araba olarak, işe gidip gelirken tercih edilen bir modele türkiye'de insanlarin varini yogunu ortaya döküp sahip olmalari üzücü bir durum. almanyada 70 bin euro bir arabaya verdin mi gercekten ust sinif bisey almiş olursun.
    lan 70 bin euro kaç tl yapiyo haberin var mi diyecek davar var mi bilmiyomda bunu böyle hesaplamak gerek. 100tl=100 euro.
    bu durum vw nin veya almanlarin problemi degil. almanlara en güzel cevabi sandikta evet oylarini patlatarak gösteren yozgatli çorumlu niğdeli almancilarinda çokta fifi diyeceği malüm.
  • her seçimde bu arkadaşlara oy vermeye devam edin. yakında 1.2 polo'nun hayalini bile kuramayacaksınız 2023 de borlu arabaya binersiniz artık napalım
  • kur artışları ve ötv'nin kdv'si alındığı sürece bitmeyecek pahalılıktır.
    düşün bak devlet senden bir miktar vergi alıyor bu verginin ismi ötv. sonra diyor ki bu verginin bir de kdv sini ver. abi zaten vergi bu verginin kdv si mi olur diyemiyorsun.

sonra yol yaptık diyor parasıyla geçiyorsun. üstelik gelir vergisi kesiliyor maaştan, sen hiç görmüyorsun bile o kısmı sonra gelirinden kesilen kazancın ile alışveriş yaptığında yine vergi kesiliyor. ecevitin, sezerin bunlara en büyük armağanıdır ekonomik kriz, ötv ve anayasa kitapçığı.

(beynim yanıyor fazla düşünmemek lazım)
  • bu ülkede sıfır araba alanın g.te sürülcek aklı yoktur.
  • otomatik vites dizel duster'ın 85000 tl den başlayan fiyatlarla lansımana çıktığını görünce artık beni şaşırtmayan durumdur. türkiye'de otomobil fiyatları aldı başını gidiyor ve bundan rahatsız olan, tepki gösteren kimse yok. çevremde sürekli buna alışan ve kabul eden insanlar var. 130 bin tl para verip bir araba almak çok normal şu anda ve türkiye'de asgari ücret hala 1300 tl ki neredeyse 100 asgari ücrete bir sıfır otomobil alınıyor.

edit: bu da abd'de asgari ücretli çalışanın 1 yıldan daha az zaman içinde alabileceği arabaların listesi. bakalım tanıdık gelecek arabalar var mı ve türkiye fiyatları ne?
    http://www.cheatsheet.com/…n-afford.html/?a=viewall

edit2: bu soruyu quora'da incelemişler işte sonuçları https://www.quora.com/…-economy-car-in-your-country

brezilya'da 3 yıl diye dert yanmışlar, çok pahalı demişler. türkiye'de 10 yıldan fazla olduğunu nasıl açıklayacağız bilmiyorum.
  • (bkz: #67597184)
  • ikinci el almak varken neden sıfır araba alma ihtiyacı duyar insanlar anlamam.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap