şükela:  tümü | bugün
 • volkswagen transporter'ın konfor - hususi kullanıma yönelik donanımlı, daha aksesuarlı; tamamiyle kalabalık ailelere yönelik versiyonu...
 • 5. neslinin ülkemize ithalatı başlanan, 1,9 lt tdi 105 hp ve 2,5 lt tdi 130 hp'lik motorlarla satılmakta olan araç.
  kullanımı çok keyifli olmakla birlikte, 2,5 lt 130 hp'lik motor 340 nm'lik torkuyla bu keyfi bir kat daha artırmakta kanımca.

  ayrıca bu ithal edilmeden önce getirilen multivan* ise, bir nevi bunun kısa şaseli versiyonudur.
  türkiye'de asıl satacak olan uzun şaseliyi getirmeden önce kısa şaseli multivan'ı getiren doğuş oto ise zihinlerde soru işaretleri uyandırmıştır.

  hatta en baştan bunu ithal etmek yerine ticari amaçlı model olan transporter'ın 9+1'lik modellerini getirip, "nasılsa türkiye'de satılır" mantığıyla hareket etmek ve akabinde caravelle'i getirip transporter'ın 9+1'liklerinin ithalatını şak diye durdurmak ne kadar doğrudur, tartışılır.
 • 2,5 tdi 130 hp'lik modeli ile birlikte 4motion seçeneği de sunulan araç.

  ülkemizde sunulmayan 2,5 tdi 174 hp ve benzinli olarak 2,0 lt 115 hp ile 3,2 lt v6 235 hp'lik (ki bu motor golf*, phaeton*, touareg*; a3*, tt*, porsche cayenne vd. otomobillerde de kullanılmakta) motorları da bulunmakta.

  şahsen 130 hp'liğini uzun yolda da kullanmış ve performansını iyice görebilmiş bir insan olarak, 174 hp'lik 2,5 tdi ve 235 hp'lik 3,2 v6'nın performanslarını pek merak etmekteyim.
 • ülkemizde artık 2.5 tdi 174 hp'lik motor seçeneği ile de sunulmakta olan, volkswagen'in 9+1 yolcu kapasiteli lüks ticari aracı. vakti kıymetli iş adamları için 'ofis minübüs' olarak da ideal bir araç; siyahından olmak şartıyla tabii.
 • sonunda çok övülen motorlu versiyonu da ülkemize ithal edilmeye başlanmış olan araç.

  130 hp'lik motoruyla zaten fazlasıyla seri, çevik ve atılgan olan caravelle/transporter* kardeşler, 174 hp güç ve 400 nm tork üreten bu motor ile çok otomobili harcayacak potansiyele sahipler artık.

  standart olarak 17" jantlarla donatılmış olan bu araçlar, fabrika verisi olarak 100 km/s sürate 12,2 sn'de çıkabiliyorken, maksimum 188 km/s hıza ulaşabiliyor.

  ülkemizde bu motor seçeneğini de tıpkı caravelle ile sunulan diğer 2,5 tdi 130 hp'lik motor seçeneğinde olduğu gibi, 4motion olarak almak mümkün.
 • lüks, rahat bir otomobil. boğaziçi köprüsü'nden geçebiliyor(yük taşıma amaçlı araç sınıfına gir(e)mediği için). aracın sürücü bölümüne 3 kişi(1 sürücü + 2 yolcu) ve rahat rahat oturabiliyor. sürücü bölümüyle arka yolcu bölümünün klima sistemi birbirinden bağımsız. yani yolcular klima ayarlarını kendileri yapabiliyor. böylece "kaptan şu klimayı biraz açabilir misiniz?" gibisinden konuşmalar olmuyor. sürücü bölümünde fena sayılmayacak bir ses sistemi var.

  koltuklar çıkartılınca araç yük taşıma amaçlı kullanılabiliyor. (güzelim iç döşemelere kıyabilirseniz)

  koltukları çıkartılınca bangbus aracına dönüşebiliyor. heydere hey!
 • arka tekerleklerinin yer tutuşu ağırlık eklenerek desteklenmediği taktirde, rüzgarlı havada otobanda yasal hız sınırının fevkinde seyrederken geniş yan yüzeyinde oluşan yelken etkisiyle yahut arkasının hafifliği nedeniyle viraja girerken savrulduğu deneyimlenmiş taşıt. bu huyu bilindiğinde sorun çıkmaz ve bu istisnai durumlar dışında, ses yalıtımı ve tok gövdesiyle güvende hissettirir sürücüsüne ve yolculara.
 • halk arasında karavella olarak anılan binek vw transporter.

  daha konforlu süspansiyon ve daha iyi bir ses yalıtımına sahip olduğu için hususi kullanımlarda tercih edilmelidir. "vip" yapılmış transporter ile aynı araç değildir. düğünlerde gelin arabası olarak kullanılması herkesi rahat ettirecektir.
 • 1. sanayi'de t4 kasa otomatik bir 2.8 vr6 motorlusuna denk geldiğim tank. birkaç defa makyajlı kasasını kullanmışlığım var. bilhassa yüksek hızlarda d segmenti araçlardan farkı yoktu. güncel modelleri fiyat bazında 100 bin seviyesine çoktan tırmanmış. bu haliyle ''en iyi caravelle, arkadaşımın caravelle'si'' diyor; bir evet iki hayırla uğurluyoruz.
 • dış görünüş açısından bir albenisi olmasa da çoluk çocuğa karışıp öncelikleri ve algıları kaymış bir adam olarak fiyat / performans oranında rakipsiz, hacim ve işlev açısından kusursuz bir seçenek olarak görüyorum. 2011-2012 modellerde 70-80'e çok temiz otomatik vitesli modelleri bulunabiliyor. her sene tatilde görüştüğümüz üç çocuklu bir aile var, bundan almışlar ve rahatlıktan ölüyorlar.

  gayet mantıklı fiyatlara, daha da ileri hacim ve işlevselliğe sahip şu iki modeli de incelemek lazım ancak otomatiği henüz yok, olacak mı onu da bilmiyorum:
  (bkz: citroen jumpy space)
  (bkz: citroen spacetourer)
hesabın var mı? giriş yap