şükela:  tümü | bugün
 • kısaca visual supply company.
  lr, camera raw, aperture için film simülasyonları ile ios için fotoğraf yazılımı yapıyorlar.
  ayrıca lr'u daha efektif kullanmayı sağlayan bir de klavye kısayol uygulamaları mevcut.
  yazılımlarının adları ise şöyle:
  vsco film
  vsco cam
  vsco keys

  http://vsco.co/
  http://vsco.co/journal
  http://vimeo.com/user9229822/videos
  http://www.facebook.com/visualsupply
  http://twitter.com/visualsupplyco
 • ios uygulamasi yarim yarim yardiran sirket. oyle ki, cihazinizi elinizden birakmak istemeyeceksiniz. su siralarda ucretsiz olarak indirilebilir. benden soylemesi. tek eksiginiz oturdugunuz yerden kalkip, yaraticiliginizi konusturmak olacak.
 • instagramda rutin haline gelen etiketlerden biri.

  bir nevi hastag
 • fotoğrafın üstüne herhangi bir efekt attıktan sonra diğer programlara oranla netliğini ve kalitesini bozmadan fotoğrafı kaydeder. kullanışlıdır.
 • aslında afterlight dan sonra daha kullanışlı bulduğum fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.
  fakat afterlight'dan eksikliği de vardır bolca.

  -fotoğrafın ters simetrisini oluşturamaz
  -serbest kırpma yapamaz
  -eski instagram sürümleri için (illa ki yeniye gerek bile yok lazım oluyor bazen) fotoğrafı tek kareye sığdırma özelliği yok.
  -vs vs çoğaltılabilir.

  -her bir fotoğraf filtresi için ücret ödenmesi.

  ama yine de kendilerini seviyoruz ve kullanıyoruz efenim.
 • we the alone
  we the unknown
  we the broken
  we the unspoken
  we the dreamers
  we the believers
  we the future
  we the free
  we the you
  we the me
  we the creators

  yeni kampanyası wethecreators ile
  adınız, ten renginiz, aşkınız ne olursa olsun
  hobileriniz, işiniz, hatalarınız, başarılarınız ne olursa olsun
  kaç kişi sizi takip etmiş, beğenmiş, etiketlemiş olursa olsun
  gelin bizimle kendi dünyanızı yaratın diyerek kullanıcıları davet etmektedir.
 • iyice kendini bozan uygulama olmuştur. ama yinede kullanmadan edemiyoruz.

  vsco x adında bir paket oluşturup ve bu paketi aylık bir fiyattan satma çabası. video düzenleme ayarı mesela ve bir çok filtrenin bu pakete dahil olması. uygulamayı her açtığımda ekrana gelmesiyle sinirlerimi altüst ediyor.
 • kullanmayi instagram’a oranla cok daha fazla sevdigim uygulama
 • çok uzun zamandır kullandığım bir uygulama

  instagramın kullanım amacının dışına çıktığını farkettiğim zaman vsco uygulamasında editlediğim fotoğrafları paylaşmaya başladım. uygulama aklı başında olan her birey için çok basit düzenlenmiş. aynı zamanda paylaşılan fotoğrafta hangi filtrelerin kullanıldığı bilgisi de gönderinin altında yazıyor, yani fotoğraf düzenleme konusunda çok basit ayrıntılara bile dikkat edilmiş.

  öncelikle bu uygulamayı kullanım amacının dışına çıkarak kullanmanız çok mümkün değil. yani instagramdaki gibi araba, yemek snaplari ya da düğün fotoğrafları paylaşmak için kullanamazsınız, absurde durur.

  uygulamanın hitap ettiği kitle fotoğraf çekmesini ve editlemesini az çok bilen kesimdir. yani bu uygulamayı sevdiğiniz kişiye aşk itirafı bulunmak için kullanmayın. yalnızca fotoğraf çekme yeteneğinizi sunmak ve bu konuda kendinizi geliştirmek için uygun olan bir uygulamadır.

  fotoğraf paylaşma dışında keşfet arayüzünü çok kullanıyorum. vscoyu çok ciddi kullanan fotoğrafçı tayfalar çıkıyor genelde ve editleme ayrıntılarına bakıp hangi mekanlarda nasıl editlerin uygun olacağını zamanla anladım. ilk kullanımda editleme kısmını fazla abartarak yapmamanızda fayda var, iyi sonuçlarla karşılaşamayabilirsiniz. bundan dolayı ilk aşamada keşfet arayüzünde ya da ilgilendiğiniz konseptin hastagine bakarak oradaki fotoğrafların editlenmesini taklit ederek kendi kendinize bu konuda ilerleyebilirsiniz.

  fotoğraf paylaşmaya başladığınızda hastag kullanmanızda fayda var. bu sayede çok fazla kitleye ulaşabilir ve arkadaşlar edinebilirsiniz. en sevdiğim özellik ise vsco da takip ettikleriniz ve takip edilenler bilgisini bir tek siz görebilirsiniz, aynı zamanda fotoğraflarınız kaç defa paylaşılmış, kimler favori yapmış yalnızca size ait olan bilgilerdir. bu sayede beğeni ve takipçi sayısına takılı kalmadan uygulamanın amacının yalnızca fotoğraf editleme olduğunu hatırlayarak ilerlersiniz.

  uzun lafın kısası vsco, instagram gibi popülarite yarışının yoğun olduğu bir sürece dahil olmaz. işin teknik ve en önemli kısımlarına odaklanır.
 • instagram'ın aksine fotoğrafları farklı boyutlarda yayınlayabildiğimiz, premium üyelik ile filitre seçeneklerini uçsuz bucaksız hale getiren uygulama. fotoğrafçılık açısından instagram'dan daha iyi olduğunu söylemek mümkün, ancak uygulama hızı, arayüzünün kullanışlılığı açısından instagram'ın gerisinde.