• 22 agustos'ta cikacak olan 30 seconds to marssingle'i. cok etkileyici, muthis bir is. 22 agustosta editlenecektir.
    edit: surdan satin alabilirsiniz filan :) https://itunes.apple.com/…water-single/id1272403862
  • sanırım vokaller sebebiyle do or die ile eşleştirdim kafamda.
    yine gürül gürül eşlik edilesi bir şarkı yapmış 30stm. tebrikler.
  • beğenmediğim eminem şarkısı. beklentilerimin çok altında, daha sağlam bir şarkı bekleniyordu çünkü. umarım revival albümünde bu tarz şarkılar daha azdır.
  • ‘bitch i wrote the stan’ tüyler diken yine...
  • eminem'in dokuzuncu stüdyo albümü revival'ın çıkış parçası.

eminem ve rihanna düetlerinin hiçbirini sevmeyen ben (ki i love the way you lie da dahil), beyonce düetini bayağı sevdim.

şarkıyı güzel yapan üç şey var: eminem'in muhteşem şarkı yazma yeteneği, beyonce'nin muhteşem vokali ve rick rubin'in (kendisini adele ile yaptığı parçalardan hatırlarsınız) muhteşem piyanosu.

hayır, bu beklendiği gibi "önüne gelene söven" hareketli bir eminem şarkısı değil ve eminem de şarkıda beklentileri karşılamayacağını söylüyor zaten. sadece bununla da kalmıyor, ona söylenecek her şeye cevap veriyor.

"kids look to me like as a god, this is retarded/if only they knew, it's a facade and it’s exhaustive"
    "cause i'm only human, just like you/making my mistakes, oh if you only knew"
    "every album, song i was spazzin' the fuck out on/and now i'm getting clowned and frowned on"

eminem dürüst bir şekilde kendisinin de insan olduğunu, gayet yaralanabildiğini ve hataları olduğunu söylüyor. evet, bunu da bir pazarlama tekniği olarak düşünebiliriz ama yine de şarkı bizim alışık olduğumuz eminem'i değil, başka bir yönünü gösteriyor ve tuhaf bir şekilde şarkı bu duyguyu iletiyor.

"ben de herkes gibiyim," dediği bu şarkıda ilginç olan ise bir piyano ballad'ın üstüne rap yapıyor olması.

beyonce ise özellikle post chorus'ta şarkıyı koparıyor ve şarkıya bambaşka bir boyut katıyor. ayrıca söylemem gerek, i am... sahsa fierce albümünden halo/ave maria gibi şarkılarını anımsatıyor ki bayağı özlemişim.

son olarak, şarkıyı başarılı bulmamın sebeplerinden birisi de eminem ve pink düeti. revenge şarkısından sonra revival için ne beklemem gerektiğine emin olamamıştım ama walk on water gayet iyi bir başlangıç.

bass ve uptempo bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak olsa da revival'ın başlangıcı için iyi bir seçim ki albümün geri kalanında genel beklentiyi karşılayacak şarkılar olacaktır.
  • başıma bir şey gelmeyecekse beğenmediğim şarkı. çıkmadan önce beklentilerimi yüksek tutmuştum ancak tam bir hayal kırıklığı.
  • hoşuma giden şarkı.

(bkz: eminem)
  • klasik eminem tarzı denmez. hafif klişe hafif de minnoş geldi bana. şarkının sonunda da "ben saksı değilim, eminem'im, stan'i yazdım" minvalinde bir söz var.
  • collaboration of god and godness diyorlar.
  • bence gayet de olmuş bir eminem ve beyonce düeti (ulan düet de olmuyo buna, ft işte). akıp gidiyor şarkı, bu kışa damgasını vurur bence. özlemişiz eminem’i. ama sonunda eminem niye öyle kızıp “stan’i yazdım lan ben, boru mu bu!” tribine giriyo anlamadım. tamam sensin eminem, kimse bi şey demedi ki. bi de bu stan dalgası yine niye hortladı? kendi instagram hesabında, üstünde stan yazılı şapkalar, sweat’ler olan bir koleksiyon paylaştı yine eminem, çok yakın zamanda.
hesabın var mı? giriş yap