• aslında yazım kötü değilmiş kalemim kötüymüş dememe neden olan parisli dolmakalem firması.

yeni tuttuğum ofiste kırmızı renk waterman marka bir dolmakalem çıktı. 6-7 renk mürekkep, tamir ve doldurma akseauarlarıyla beraber.
    mülk sahibi koleksiyonermiş. evde binlerce kalem varmış, adam yeni ölmüş ve her şey eşine kalmış. netten fiyatına baktım değerli olduğunu görünce kadını aradım söyledim, senin olsun bıktım kalemlerden dedi.
    bir tane de japon malı, yılan derisi kılıf içinde, 1878 yılından kalma cetvel çıktı, netten bakınca sadece ebay'de var.

not: ikisinin değeri 2 kira bedelini geçiyor.
  • waterman kullanmaya perspective modeli ile başladım. hatta ilk dolmakalemim idi kendisi. altın uçlu olmadığı halde mükemmel bir yazımı var. "ombres lumieres" denilen harika bir renk kombini var kalemin. converter sistemi mevcut ve kalem metal. ağır kalem sevenler için biçilmiş kaftan. hiç takılma veya skipping problemi yaşatmadı bana. 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

bir de "carene" var ki sorma gitsin. ucu ve dış dizaynı direk sanat eseri. 1 yıl kullandım ve pelikan m800e bütçe oluşturmak için satmak zorunda kaldım. mükemmel bir yazımı vardı.

waterman gerçekten kaliteli ve fiyat performans olarak çok iyi bir dolmakalem markası. tabi ki bir pelikan veya montblanc ya da sailor, pilot ayarında değil kalemleri. bir kere modern kalemlerinin çoğu metal gövdeli ve ağır. ama fiyat performans olarak insanı üzmeyecek bir marka. özellikle carene, perspective ve expert modelleri düşünülebilir.
  • 2 yıl önce 190 liraya aldığım bir modeli* bugün 475 lira mk. sen nasıl bir şeysin enflasyon? bir de kriz yok derler.

not: kendisi hayatımda kullandığım en sorunsuz, en iyi kalemdir.
  • mürekkeplerinde çok sınırlı renk seçeneği ver, fakat özellikle kalitesi çok yüksek olmayan kağıtlara yazmak için muhtemelen en iyi seçenek. tuylenme yok denecek kadar az. hem serenity blue, hem de mor renklerini severek kullanıyorum.
  • turkiye'de bir turlu bulunamayan, diger tum markalara bes hatta on basan dolmakalem markasi.
  • carene isimli, dizaynı yatların aerodinamiğinden ilhamla yapılmış, inlaid denilen tümleşik uca sahip muhteşem bir kalemi vardır ki, hangi ortamda çıkartsanız dolmakalemle ilgilenmeyenlerin bile ilgisini çeker. montblanc'tan önceki durak gibidir kendisi ama montblanc'tan farklı olarak daha ucuz kalemleri de mevcuttur.
  • stephen king'in bağğzı romanlarını yazdığı dolmakalem.

bir de,,, montblanc (ya da diğer high end dolmakalemler) ile kıyaslanması yanlış, mb tabii ki daha iyi olacak, giriş seviyesi mb 700euro amk, pompalı waterman'i 150tl'ye alıyorsun, takır takır da çalışıyor, daha ne olsun. fakirlik varsa, lamy'yle mamiyle parker'la bilmemneyle uğraşmaktansa direkt adres waterman'dir.
  • dolmakalem mürekkepleri iyidir ve fiyatları da görece uygundur. mürekkeplerde shading etkisini sevenlere tavsiye edilir.
  • mürekkepleri, dolmakalem dünyasının demirbaşlarındandır.
  • en güzel, kaliteli ve sorunsuz mürekkepleri üreten firma. yakın zamanda mürekkeplerin isimlerini değiştirmiş olsalar da, içerik aynı duruyor.
hesabın var mı? giriş yap