• sözlükteki ajanslara da bol bol reklam yaptırdığını düşündüğüm yatak markası. hiç olmazsa websitenizdeki her biri kopyala yapıştır zeki müren türkçesi netliğindeki yorumları yazmasanız gerçekten deneyecektim. bir yatağa neden 80 kişi yorum yapar ve bunun neden 79.9'u övgü olur saçmalık resmen. bir de üyelik istiyor yoruma, sanmıyorum ki bir insan ürünü satın aldıktan sonra methiyeler düzmek için bir daha websitesine üye olsun. ya da wellmatt'ın müşterileri çok vefalı.
  • sitesi güvenilir değil, hep 5 yıldız yorumlu ürünler ama ürün alıp yorum yaptığınızda yorumunuz övgüler içermiyorsa mümkün değil yayınlanmaz. nasıl mı, yaşadım anlatayım. latex bebek yastığı aldım idare eder diye düşüncemi yazdım yayınlamadı. alez almak istedim, sitede açıklaması nefes alır yazmasına rağmen inanmayıp müşterileri hizmetleri ile görüştüm pamuklu yüzey mi diye özellikle sordum evet efendim pamuklu diye bilgi verildi, ama ürün geldi pamuklu yüzey değil bildiğin polyester nefes alma özelliği yok pamuksu dokulu yazıyor iade ettim yorum yazdım pamuklu değil pamuksu diye ama yayınlanmadı, yani doğru bilgi vermeyen satış odaklı bir firma. tavsiye etmem, ayrıca latex kalitesi düşük, cok daha kaliteli latex yastık ve yatak kullandım. at kılı yatakları ve visco ürünleri nasıl bilmiyorum. gelelim ekşi sözlük yorumları kısmına, yorumlar bana sipariş üzerine yazdırılmış geldi sizce?
  • tldr; çok pahalı, iade alıyor, malzemesi güzel görünüyor, fibromiyalji için hiç bir işe yaramadı, her yanı sahte yorum doldurmuşlar.

öncelikle türkiye'deki yatak sektörünün opaklığına söverek lafıma başlamak istiyorum. ne kadar tarafsız olduğu tabi ki tartışılır ama adamlar gavur ellerinde yatağı 16 alanda değerlendirip, toplam rating çıkarırken biz burada forum forum gezinip onun bunun kaynı alıp rahat etmiş mi diye bakıyoruz. netfiliş falan hakkaten fazla bize.

wellmatt'a gelirsek, eşimde fibromiyalji olduğu için wellmatt'tan lateksli viskolu falan bir yatak almıştık. baya da para bayıldık. bir işe yaradı mı? net olarak hiç bir işe yaramadı, fibromiyalji aynen devam. ben zaten taşa koysan bebek gibi uyurum, benim için de bir şey farketmedi. boşuna bir ton para bayılmış bulunduk.

yine de hakkını verelim, diğer markalara göre bir kaç artısı olduğunu söyleyebilirim:

+ iade aldıklarını söylüyorlar. yataş vs. gibi yok sana 3 model satarız da, ondan da memnun kalmazsan şu kadar para alır değişiriz, iade almayız falan yapmıyor. benim seçimde temel sebeplerimden biri buydu.

+ yatakları sökülür kılıflı. çıkarılıp yıkanabiliyor ve yatağın içinde ne olduğunu görüyorsunuz. açıkçası ben malzemesinden emin olmayan bir marka olsam sökülür kılıf yapmam.

+ malzeme kalitesi güzel duruyor. çok anladığımdan değil ama bana kalitesiz havası veren bir malzemesi olmadı. kılıfın kumaşı da ciddi güzel.

+ temel modellerini dış yorum alabilecekleri sitelerde satan bulabildiğim nadir markalardan. yani teorik olarak tarafsız yorum alabilir ama hb'nin falan yorum politikasını biliyoruz tabi.

eksi olarak:

- hakikaten çok pahalı. bu fiyatları haketmek için mucize yaratması gerek, bizde yaratamadı.

- kendi web sitelerindeki yorumlar çok sahte. yav arkadaş bu yataktan aman aman memnun olmayan bir biz miyiz? e şimdi ben de diyorum ki, kendi web sitesine bu kadar sahte yorum girmekle uğraşan marka, diğer platformlara da bir uğramamazlık etmemiştir.

- web sitelerinde sürekli bir son 3 gün, son 5 gün. neyse tüketici de böyle bir maymun, işe yarıyor ki herkes yapıyor bunu ama madem yeni kampanya başlatın da biraz inanılır olsun. "kampanyada son gün" diyor, bir hafta sonra bakıyorsun, her şey aynı.

- bu hem artı, hem eksi olacak, ev parasına yatak satmalarına rağmen, beş para etmez mng kargo ile çalışıyorlar. bize ne bir mesaj, ne bir telefon geldi direkt geldik sizi bulamadıkla başladı ilişkimiz. ya arkadaş yüz kiloluk yatak getiriyorsun, bir ara, mesaj at bir şey yap. sonra gittik almaya, yatak arabaya sığmadı, bir daha da göndermeyiz dediler. neyse call center'dan bir arkadaş durumu çözdü, tanıdık bir nakliyeciyle yolladı ama nereden baksan elinde kalan bir durum.
  • istanbul'daki ilk ve tek mağazasını acarblu'da yatak&yatak ile açmış olan marka. yol tarifi isteyen yeşillendirsin.
  • dün akşam 6 gibi ödemeyi yaptım, gece 11de ödeme alındı mesajı geldi, sabah 8 gibi üretime başladık dediler, akşam 5te de kargoya verdik takip numarası budur dediler. şaşkınım. yatak geldikten sonra rahat da edebilirsem verdiğim 8bin liranın her kuruşunu hak etmiş olacaklar. göreceğiz.

edit: mesajın var yeşilini bu kadar çok yakan bir entrim olmadı bu güne dek. arkadaşlar, yatak gayet normal bir yatak, beklentimi karşılıyor. modelini hatırlamıyorum. memnunum. alınabilir.
  • lateks soft yatağını aldığım ve çok memnun olduğum yatak markası. doğal lateks olduğunu iddia ediyorlar. değerlendirecek teknik bilgim yok ama çok rahat onu söyleyebilirim. yalnız bence kötü bir satış politikaları var. şöyle ki: bu markadan bir ürün alacaksanız mutlaka kendi web sitelerinden alın. e-ticaret sitelerinde iki katına yakın fiyatlar talep ediliyor. ayrıca kendi web sitelerinden alacaksanız da mutlaka uygun yatak için form doldurun. bir müşteri temsilcisi üç yatak önerisi ile fiyat veriyor. ve bu fiyat web sitesindeki son fiyatlardan bayağı bir aşağı olabiliyor. taksitli satış ve eft arasında da yüzde on fiyat farkı oluyor.
    son olarak son üç yılda fiyatlarına inanılmaz bir zam yapmışlar. iki tek kişiliğine 2300 tl verdiğim yatağın çift kişiliğine geçenlerde 5200 tl fiyat verdiler.
  • yataklarını henüz deneme fırsatı bulamadım. arayış içindeyim henüz fakat web sitesinde bot görünümlü gerçek insanla konuşuyor olmak gerçekten çok iyi. dilediğiniz her şeyi sorup anında yanıt alabiliyorsunuz. yatakları bilemem ama bu hizmete düştüm. yatak kısmını denedikten sonra eklerim
  • yatak almak için araştırma yaparken dönüp dolaşıp yorumlarını okumak üzere kendimi yine burada bulduğum yatak firması.

benim gibi mevcut yatağıyla her gün ağrılarla uyanıp da bu markanın yatağını alıp kullanan yazar arkadaşlardan ricam görüşlerini bildirirlerse çok güzel olur.
  • yaklaşık 5 yıldır atigo serisi yatağını kullanıyorum. kızıma da cocolat model yatağını almıştım. köydeki eve de latex medium modelini aldım.

açıkçası şimdiye kadar atigo modelin yatarken rahatsız etmese de hafif bir çökme yapması dışında beni pek üzmedi. özellikle kızıma aldığım yatak hala mis gibi kokuyor.

ancak fiyatları çok yüksek ve sitesindeki tüm yorumlar o kadar iyi ki kullanıcısı olduğum ve genel olarak memnun kaldığım halde bu kadar da olmaz dedirtiyor. açıkçası bir daha yatak alacak olursam bu paraları vermek istemem. bu fiyat politikası ile hala satış yapabiliyorlarsa helal olsun.
  • adamlar siparişten sonraki 30 saat içinde yatağı teslim etti. başka markanın evimin yakınındaki mağazasındaki hazır yatağı alsam bu kadar kısa sürede teslim edilmezdi sanıyorum. akşam denemeye başlayacağız editlenir..

uzun kullanım sonucu edit:

lateks mid modelini almıştık. 180cm 80kg'ım. yatak kaynaklı ağrılarım kalmadı diyebilirim. lateks mid modeli bir tık alışılmışın üstünde sert. ama zamanla alışılıyor. zaman zaman soft modelini alsaymışım diyorum ama sert yatakların omurgayı düzeltici etkisi olduğu için çok da pişman değilim mid modelini seçtiğimiz için. yattığımda yatağın bel boşluğumu doldurduğunu ve kürek kemiklerimin düz şekilde tuttuğunu hissediyorum. iyi bir yastıkla desteklenmeli bu yatak. malzeme kalitesi açısından hiçbir sıkıntı görmedik henüz.
hesabın var mı? giriş yap