şükela:  tümü | bugün
 • efendim bu arkadaşlar odtu thbt (odtu türk halk bilimi topluluğu) üyesi imişler...izleme şansınız oldu ise bilirsiniz, pek rahatsız bir basçılar -ki aynı zamanda solisttir kendileri, oynak bir davulcuları ve bir o kadar rahatsız klarnetçileri vardır (klarnetçi daimi eleman mı bilmiyorum)...ankara kökenlidirler (bkz: odtu)* ve iki kasetleri çıktı (bkz: duman almış yaylayı) ve (bkz: nisan)...

  ankara'da bir yerde çıkıyorlardı ama aklımda değil, varsa vaktiniz gidin dinleyin derim...
 • bir rivayete gore gozlerin yanmasini saglayan durum. kaynak: kayahan

  la la la la la
  sokaklari kamciliyor ruzgarin sesi
  gozlerim yaniyor* yagmur oncesi
  la la la la
 • gökyüzünün en güzel halidir. patlamadan önce kararir bu, rüzgar eser çesitli siddetlerde, günes kaybolur, yogustukça yogusur ama bir türlü birakmaz bazen suyu asagiya. kasar kasar sonra sakinlesir bu, tüm umutlari bosa çikarir..
 • ankara'da sskda, fikrim isimli bir barda ciktiklari bilinen, fakat yaz donemi itibariyle haklarinda kesin bir yargiya varilamayacak grup.
 • grup uyeleri:
  ozcan aslan
  baris atakan
  cenk guray
  kutad alptürkan
  abdurrahman tarikci
  a. firat ozdemir
 • ajda pekkan'in son yolcu sarkisinda da gecer bu kavram.

  yağmur öncesi gibi
  yaşla doldu gözlerim
  kalbimden en son geçen yolcu
  yolcu sensin
 • 1996 yılında odtü türk halk bilimi topluluğu’nda kurulan halen sekiz müzisyenden oluşan grup . grup üyelerinden cenk güray (divan sazı, perdesiz bağlama) odtü maden mühendisliği bölümü’ndeki doktora çalışmasını aynı bölümde araştırma görevlisi olarak sürdürmektedir. abdurrahman tarikçi (bas gitar, solo vokal) odtü enformatik enstitüsü’nde araştırma görevlisi ve fizik bölümü’nde doktora öğrencisidir. barış atakan (bağlama, vokal) odtü elektrik-elektronik mühendisliği bölümünde, a. fırat özdemir (davul, vurmalı çalgılar) ise hacettepe üniversitesi istatistik bölümü’nde yüksek lisans öğrenimlerini sürdürmektedirler. toplulukta odtü eğitim bilimleri bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamış olan özcan aslan ve ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi çalışma ekonomisi bölümü’nde öğrenci olan mustafa güven sesleri, recep parlar klarineti, metin yücel ise gitarıyla yer almaktadır. metin yücel 1986 yılında odtü inşaat mühendisliği bölümü’nü, 1992 yılında ise gazi üniversitesi eğitim fakültesi müzik eğitimi bölümü’nü bitirmiş ve aynı bölümde yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır.

  grup elemanlarının müzikal geçmişlerinde, trt repertuarına kabul edilmiş ve değişik kaynaklarda yayımlanmış derleme çalışmaları, halk müziği teorisi, bağlama tekniği, armoni, caz tarihi, koral müzik gibi alanlarda eğitimcilik, stüdyo çalışmaları, türkiye’nin önde gelen uluslararası müzik ve caz festivalleri kapsamında (akbank caz festivali, ankara müzik festivali, odtü caz günleri) konserler, belgesel müziği çalışmaları, müzik alanındaki pek çok panelin katılımcılığı ve yöneticiliği ile müzik konusunda basılmış çok sayıda yayın bulunmaktadır.
 • ozellikle ozcan aslan in sesi insani oldukca etkilemektedir.
 • pi grubunun şahane bir parçası.solistin(hakan hamurkaroğlu) söyleyiş tarzı ile dahada bir şahane.
  gelde usulca sokul bana
  gitme sakın kal hep yanımda...
hesabın var mı? giriş yap