• terfiyi alır sizde öyle kalakalırsınız.
  • sanrisi 3 vakte kadar dogru cikacaktir.
  • yaşadığı ülkenin gerçeklerinin farkında olan milyonlarca çakaldan bir tanesidir.
  • kamu kurumlarında sadece bu özelliğiyle yüksek kademelere gelebilecek çalışandır.

özel sektör için bakılırsa, salt bu özellik yeterli olmaz. lakin adayların eşit olduğu durumlarda yalakalık düzeylerine bakılarak terfi alacak çalışan belirlenir.
  • başarılı olacak çalışandır. müdür olduğunu düşün. sana ana avrat düz giden, sana rest çeken, sen yokmuşsun gibi davranan, seni umursamayan birini mi terfi ettirirsin, yoksa emredersin müdür, emrin olur müdürüm deyip bir parmak hareketinle koşturanı mı?

gerçekçi olmak lazım. hayalimizdeki dünyayı yaşamıyoruz. yalakalık dediğin şey her yerde prim yapar. yapmadığı bir yer de yoktur.
  • valla sanmak değil gayet terfi alıyorlar. şirket sahibini yalayarak genel müdür attırmışlığı bile vardır böylelerinin. yalakalık yapan herkes o..... çocuğudur gayet kesin ve net.
  • dünyanın kesinlikle değil ancak türkiye'nin en akıllı çalışanıdır. nitekim türkiye'de akıllılık ölçütü kurnazlıktır, sinsiliktir.
  • çoğu zaman amacına ulaşan çalışandır.

müdür olduktan sonra sanırım güce alışmaktan mütevellit övülmenin hak olduğuna dair bir inanış kaplıyor tüm bedeni. dışarıdan bir insan görüyor yapılanın yavşaklık olduğunu ama yavşaklığın yapıldığı kişi anlamıyor sanırım bunu bilemedim. ama yavşaklık yapan kişi bir şekilde hedefine ulaşıyor.

bizim şirkette bir hatun kişi var, hatun şirketteki tüm müdürlere yavşayarak terfiyi ve zammı kaptı. peki biz çalışarak bir yerlere gelmeye çalışan angutlar naptık, tahmin edin naptık? evet avucumuzu yaladık...

o yüzden arada ben bile kendimi sorgularken buluyorum, acaba yalaka olsam, yavşaklık yapsam şu an kazandığımdan daha fazlasını kazanıyor olur muydum diye. sonra susturuyorum içimdeki sesi. ve devam ediyorum çalışmaya. sonuçta eppek parası değil mi?
  • yalakalık yaparak yüksek lisans kontenjanına giren arkadaşı görünce neden olmasın denilen şey
  • acemi olmayan işin içinde pişmiş, kavrulmuş bir amir/patron bu olayı çok güzel şekilde kullanır.
    yalakalık yapan kişiye istediği terfiyi vaat ederek laf taşımasını ister, her işi yaptırır sonrasında kullanılmış bir mendil gibi kenara atarak kendi istediği kişiyi terfi ettirir.
hesabın var mı? giriş yap