• en sevdiğim şarkılardan. çok geç keşfettim, keşfettirildim. "hadi bana bi şarkı çal, benim için olsun" dedim. o zaman duydum ilk kez bu şarkıyı.

şimdi bu şarkıyı her duyduğumda aklıma küçük bir oda, bir çift aşkla bakan güzel göz ve o an yaşadığım mutluluk geliyor.

kısaca sevdiceğe söylenebilecek en güzel, en şirin ezginin günlüğü şarkısıdır.
  • içinizi titreten ve acil bir kediye sahip olmanız gerektiğine işaret eden şarkıdır.
  • ne zaman kotu bi ruya gorsem dinlemeye doyamadigim sabah sabah sigarayla iyi giden bir ezginin gunlugu sarkisi.

ayrica sarki insanda kedisine gidip sarilma istegi uyandiriyor.
  • ezginin günlüğüne ait sırası gelmiş şarkı.
    sırası gelmek dedikleri olay budur herhalde. iki hafta önce her çalışında ne zamansız şarkı derdim şimdi her çalışı sırasının tam şimdi olduğunu haber veriyor.
    kalbin yanması elbette kötüdür hayır düzeltmem lazım bu ifadeyi, kalbin yanması çok boktan bir olaydır. kimsenin yanmasındır kalbisi. türkçe ölmüş ölmemiş umurumda mı sanıyorsun o cümleyi yazarken. şarkı çalıyor ya ve her sona erdiğinde yeniden başa alınıyor ya işte böyle bir zincirin asli unsuruyken devrilen cümleler için üzülmek açlıktan ölen bir afrikalıya havyar ikram etmeye çalışmak gibidir.

bir şarkıdan yola çıkıp kusmaya başlamak ve bütün ifrazatın nil gibi akışını izlemek adil değildir, haksızlıktır vicdansızlık ve adiliktir, ama şarkıya.

sırası hiç gelmeseydi ya da hiç çalmasaydı demek sabun köpüklerinin bir elmasa dönüşüp seni zengin edeceğini düşünmek gibidir. sırası gelmişse şarkı çalacak, sırası gelmişse budalalar ağlaycak, sırası gelmişse büyük hülyaların küçük insanları arkasına bakmadan çekip gidecek, sırası gelmişse bilenen bıçaklar sırtlara saplanacak kana kana yaşanacak alçaklık ve ihanet, sırası gelmişse bir güzel ölünecek sonra.
    velhasıl dilenir sırası gelmesin diye siyahların ama boşunadır, hepsi tespih tanesi gibi sıra sıra bekliyordur başında insanların
  • bu şarkıyı bu kadar geç fark ettiğim için kendime kızıyorum.hatta çok kızıyorum.
    keşfettiğimden beri takılı kaldım.o kadar da güzel şarkı.
  • ankara ayazında
    bir ofiste
    bir çay bardağı türk kahvesi,
    bir adet sigara
    ve bu şarkı
    ayazı ısıtır.

ayaz kesen şarkıdır.
    yan kalbim yan, sen hala külden adam olur san.

tanım: ezginin günlüğünün neden tüm basitlikler içerisinde damıtılmış, rafine bir grup olduğunun kanıtlarından birisidir.
  • "sen diye tuttum kedimi, dizlerime yatırdım
    seve seve tüylerini, uykulara götürdüm"

bugün bu dizeleri bana yaşatan muhteşem şarkı. ilk defa bir kediyi severek uyuttum. o da kanıksadı kimin yerine sevildiğini, hemen büktü boynunu dizlerimde uyudu.
  • gönül meselelerinden sağlam darbe yemiş bünyelere ilaç gibidir.

yan kalbim yan külden adam olur san
    yan kalbim yan kaçamazsın sevdadan
  • geçici körlüğe neden olan şarkı.
  • özellikle bu şarkıyı dinlerken hissettiklerim gerçekten tanımsız..
    ama entryleri okuduktan sonra anladım ki sadece bana değil başkalarına da aynı hisleri yaşatmış
    her zaman en sevdiğim ezginin günlükleri şarkılarından biri olacak

yan kalbim yan kaçamazsın sevdadan
hesabın var mı? giriş yap