• ne vakitler kullanılır komiklik yapılırmış bu lafla bilmiyorum ama bu bana 70 li yillari hatırlatan bir cümledir

-yapma yaa
    -yapma değil avrupa ehehhe

şeklinde kullanılır
  • burcu gunesin nil karaibrahimgil tadindaki bir sarkisinda rastlayarak eski bir dostla karsilasmisim gibi sevindigim, simdilerde cok kullanilmayan bir deyim.
  • avrupa'da ürünlerin fabrikada değil de ağaçta yetiştiği hissini uyandıran bir şeydi. sonuçta avrupa'da da bu ürün yapılıyor. yaa vurguyu yükleme vermek lazımdı ama olmadı. şöyle diyeyim, sonuçta bu ürün avrupa'da da "yapılarak" elde ediliyor. ben bunu diyenlere karşılık olarak inatla "yapma değil orijinal*" derdim ama galiba o da yanlışmış. fırrrk.
  • önceleri trt1 deki avrupa avrupa dizisinin muziğinde dinleyip hic bir yere oturmadigim anlamsiz cümleydi. simdi öğrendimki 70-80 yillarda yapma yaaa diyen birene cevap olarak siklikla kullanilirmis. anlamida yapma(yani taklit) degil avrupa(orjinal) demekmiş. elemanin biri bu isimle kitap bile cikarmis. burcu gunes ve nazan oncel bestelerinde kullanmis bu sozu. hatta almanyada bir türk standapci bu isinle gösteri bile yapmis
  • şimdiler de "cakma degil orji" dedigimiz tabir.
  • fehmi'nin az evvel yaptığı espri.

(bkz: ne demek istedi acaba)
    (bkz: seksenler)
  • 80'li yıllarda üniversite öğrencisi iken bana karşı kullanılan, benimse hiç kullanmadığım ve espri değeri olmayan söz. yurttaki odamızda izmit'li, iktisat okuyan muhafazakâr nizamettin kullanırdı daha çok.
    neyse, unutulması iyi oldu.
  • ilkokulda bile gülemediğim, iqsu düşük bir beyin tarafından üretilmiş sözde espiri.
  • bir benzeri için ise

+ yapma ya
    -yok ya yapma değil satın alma
    +.....!!!

şimdi kahkaha tufanı.

tanim: kahkaha tufanı dedik ya.
hesabın var mı? giriş yap