• karma listesine eklenmesi gereken sıfat.
  • türkiye'de varoş gençlerinin fantastik saç modellerine verilebilecek en uygun isimlerden biri.aynı zamanda ankara crew adlı arabesk-turkish-rap grubun bu tarz saç modeline sahip bir üyesidir de.onlar kahpeye kahbeee der,efesi dark içerler.

(bkz: ankara crew)
  • bitirdin beni isimli şarkılarından bir bölüm:

- bu rapten sonra herşey bitecek, sıkacam çünkü ben kafama!

ardından tek el silah sesi geliyor ve şarkı çok ani bir şekilde bitiyor.. evet gerçekten var böyle bişey.. offf aynı havayı soluyoruz lan ne oluyor da böyle şeyler çıkabiliyor.

aynı şarkıdan başka bir bölüm:

- bu rap sana ilk ve son olsun..

nolur son olsun, nolur lan..
  • bence izlenmeli izletilmeli.

http://www.youtube.com/watch?v=k9zye87ns8u (yaralı staylaa ankaraaa kıreeevv)

bir de tespitim olacak onu arzedeyim. sanırım bu keçiörenli arkadaşlar (keçiören de sonuçta bu memleketin bir semti ayırd etmiyorum, kötü manada ifade etmedim, semtleri olarak şeyettim benim de keçiörenli arkadaşlarım var), evet bu arkadaşlar tükiye'de doğup büyüdükleri halde bu rapte aksan olarak almancı türkçesi ve almancı tonlaması kullanıyorlar. ilk türkçe rap grupları ordan türediği için olsa gerek, öyle söylemek lazım diye düşünmüşler, o eserleri taklit etmişler. komik ama gerçek, alman değil almancı kültür emperyalizminin bir etkisi de diyebiliriz. göethe institut bunu araştırsın.
  • "bekliyorum ben kıyameti
    sikerim böyle adaleti.."

bitirdin beni adlı eserde geçen sözleriyle beni kendine bağlamış stayla! oh yes bebek. hayat boyunca bu kadar net, bu kadar vurucu şarkı sözü duymamıştım. budur işte kardeşim!
  • bu alemde bi 2pac bi de yaralı stayla. o derece yani, rapde son nokta..
  • aynı şarkı içinde sevgiliye hem "şerefsizsin!" "allahsız!" "allah seni kahretsin!(?)" deyip, hem de akabinde "neden hala dönmüyorsun?" diye yakarabilmiştir.

gençliğin ne yaptığını bilmez debelenişleri daha güzel anlatılamazdı. sana puanım dohuz.
  • on sene sonra pişman olacak pişmaaaan. ne kepazelikler yaptık vakti zamanında, süpürge borusunu gitar, tencereyi kapağı bateri eyledik, solo atarken tahta kaşığı kırdık her bi parçası bi tarafa uçtu, tavayı kemençe, maşayı da yayı eyledik.

iyi ki bizim zamanımızda internet yoktu.
  • kesinlikle hayranıyım. adı yeter. "yaralı stayla", bundan sonra stayla kelimemiz de türkçemizin bir zenginliğidir.
hesabın var mı? giriş yap