• misal veriyorum; yer iso bilmemnesi şirket içi iç denetim şeysi toplantsı, işini fazlasıyla ciddiye alan iç denetçiler sorularıyla takriben iki saattir baymakta. toplantıda bi sürü kişi ahiret sualine tabi tutulmuş vaziyette. içlerinden biri bu gidişe dur diyecek lakin başarısız. denetçiler o dereceler yani;

- peki bu proseste sizin göreviniz nedir ?.
    - ibnelik. (gözü dönmüş dur diyecek artık amaaa...)
    - peki bu işi için eğitim aldınız mı ?. (burda kopuluyo amaa..)
    - tabi. (inat meselesi)
    - kanıtınız var mı ? belgelendirebilir misiniz mesela ?. (oha)
    - elbette, yarın getiririm ibnelik sertifikam var benim. (e yuh artık herkes dağılıyor.)
  • güvenliği sıkı bir alışveriş merkezinde zorla tıkıştırılmış bilimum eşya bulunan sırt çantası dedektörden geçirilir.

görevli: pardon beyefendi ben dedektörden göremiyorum çantayı, o kadar dolu ki! bu mahzuru yoksa içine bakabilir miyim?
    numbhead (aklına dolu bir dolabın kapağı açıldığında içindeki her şeyin düşmesi, dolabın patlaması gelir): açın tabi ama patlayabilir.
    görevli (gözler kocaman açılır dudak hafiften titremeye başlar): neee!!?!!!?? ihsaaan! gel hemenn!
    n: yani şey (oha ne dedim ben) yok yani... dolap... hani düşer içindekiler ya açılınca hemen... (iyice sıçtık) fırlarlar hepsi... ühühühühühüüh
  • - aloooo, telefonun çalıyo gardeeş, telefona baaaak, telefon çalıyo gardeş, teleeeeefoooon!!! (cep melodisi oluyor efendim bu bağıran adam sesi)
    (telefon açılır)
    - efendim hayatım!
  • nlüfer turizm ankara-eskişehir otobüsü muavin rutin çay-kahve servisini yapmaktadır:
    muavin: çay, kahve, meşrubat ne alırsınız?
    yolcu: ucu bir arada var mıydı?
    muavin: (hiç istifini bozmadan önündeki kutudan bir kahve poşeti alarak) üçü ayrı ayrı var sen birleştiriceksin

(otobüs yarılır)
  • hava alaninda beklenir onunde 2 adam , kalcasini sallaya sallaya yuruyen sarisin hatuna bakarak elleri arkada konusurlar *

- ben hayatimi hic doya doya yasayamadim hilmi abi
    - oyle deme almanya da yasadin sende doya doya
    - evet yasadim ama oyle doya doya hic yasayamadim iste .
  • - armatör müymüş?
    - evet, eskiden..
    - şimdi?
    - şimdi de herhalde arma'sı kalmıştır bitek, oğlum görmüyor musun adam buruş buruş olmuş yaşlılıktan!
    - hee lan, hakkaten, doğru sööledin, hehe, arma, tabi yaa arma, hehehee..
    - tamam, kes!
  • g: gresiela
    b: bi arkadaş

b: abi şimdi bu bilgisayardaki megabayt cigabayt olayı nedir nasıl oluyor?
    g: ya şöyledir böyledir... *
    b: misal şimdi, ortalama bi film kaç megabayt oluyor?
    g: kalitesine göre değişir abi.
    b: misal titanic çok izlendi???
    g: ????
  • + okan abi kikboks yapıyomuşsun?
    - hee başladık işte öyle..
    + abim aikido daha iyi bence, onu yapardım ben olsam, düşünmedin mi hiç?
    - yok lan onun felsefesi var, uğraşamam!
    + hahaha
  • -cep telefonunun markası neydi senin?
    -sony ereksiyon !
hesabın var mı? giriş yap