• ameliyattan hasta kovan bir doktor kendisi.
    marmara üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi'nde beyin cerrahligi gorevindeki "yaşar bayri" kendisine soru soran hastayi ameliyat etmemekle tehdit eden ardından ameliyat odasindan hasta kovalayan bir "doktordur" kendisi.
    bel fıtığı şikayetiyle 4 gün önce bahsi gecen hastahaneye basvurdum, kendisiyle muayeneye girdim ve muayene sırasında ağrılarım tuttu, tansiyonum dustu ve benimle gelen oglum (yazanmakta olan) ve esim az da olsa doktorla ameliyat hakkında konusabildiler. ardından gun alindi ve ameliyat oncesi kan verme, anestesi vb. seyler icin ardindaki 3 gun hastahaneye cagirildim, ki ben bel fitigi olan ve yurumekte zorlanan kişi, bunlara katlandim. dun aksam da oglen 3'ten aksam 11'e kadar sadece mr ve tomografi icin hastahane de tutuldum. ertesi sabah da ameliyatim oldugu halde gece 11e kadar bana bi yatak bulunamadi koltuklarda oturtmaya calistilar, hatta ameliyattan sonra muayene odasinda yatar miyim diye sordular (bu gercek bir asistan doktor teklifidir.) ertesi gun sabahin 6sinda arandim apar topar hastahaneye cagirildim, gittim sedyeye kondum; ameliyathaneye indirildim, ve hala ameliyat sonrasi yatacak bir yatagim bile yoktu. ameliyathanede doktor yaşar bayri gelene kadar yüzünü bir kere muayenede 15dk gordum ve bir de ameliyathanede gordum. kendisine bir soru sormak istedim ve beni çocuk gibi azarladi. söyledigi sözler; " kendisine ameliyatin acik mi kapali mi oldugunu sordum, sen bana burda soru soramazsin, sen muayenede de çocuk gibi agladin zaten (ben 65 yaşındayım), senin kafan karasik ve "alın şunu" olarak tamamlandi. adı geçen "alın şu, diye hitap edilen, her seyden once bir insan, bir hasta, 65 yaşında bir baba ve azarlayan kişi de bir doktor."

ben agiz dolusu kufur edemedim, tek temennim kisa zamanda bir magandaya denk gelir kendisi.
    edit: asabiyet.
hesabın var mı? giriş yap