• hani en ihtiyacın varken çalar ya telefonun...hani tam aşkı özlemsemiş,hüzne alışmış,şehirden kaçarken yalnızlıkla,uzaktan gelir ya..işte öyle bişidir yastığın soğuk tarafı...
  • en güzel tarafıdır yastığın...yüzünüz yanmıştır aynı tarafa baş koyarken..bi an diğer tarafınıza dönüp o soğuk yastığa yanağınızı bastırınca ohh dersiniz, müthiş bi ferahlamadır o.
  • en güzel uyku hapı.
  • bazıları soğuk sever..
    (bkz: uyurken ellerini yastık altına sokmak)..
  • yatağın yaslı olduğu soğuk duvarla beraber yazın kurtarıcılarından.
  • varligi farkedildigi andan itibaren yavasca isinmaya baslayan tarafidir.
  • orhan pamuk kara kitap'ta bahseder yastığın soğuk tarafından.

"yatağınıza girdiniz. tanıdığınız eşyalar arasında kendi kokunuz ve anılarınızla dolu çarşaflar, battaniyeler arasına yerleştiniz, başınız yastığınızın tanıdık yumuşaklığını buldu, yana döndünüz, bacaklarınızı karnınıza çekerken boynunuzu öne eğdiniz, yastığın serin yüzü yanağınızı serinletti: birazdan, birazdan uyuyacak, karanlığın içinde hepsini, hepsini unutacaksınız."
  • yaz kış farketmeksizin rahatlatan taraf.

bunun verdiği huzuru, güveni veremeyen insanlar var. yastığın soğuk tarafı gibi olun arkadaşlar, şerefsiz olmayın.
    bu güveni veren insanlar da var tabi. onlara da selam olsun.
  • öyle bir şey var ki onda çözemediğim, insanı çılgınlıklara sürüklüyor asdfds...

şaka bir yana da yastığın soğuk tarafı adeta doğal ateş düşürücü...bu sıcak gecelerde öyle iyi geliyor ki uyuyana kadar yastığı kaç kez çeviriyorum ben bile bilmiyorum...altta kalıp buz gibi olmuş soğuk tarafı bazen yüzüme bastırıyorum, bazen tişörtümden içeri sokuyorum, bazen de bacak arama sıkıştırıyorum, vücut ısım anca normale dönüyor...şu an bu entriyi bile yastığa sarılmış halde yazıyorum mesela...kendimi koala gibi hissediyorum ama mutluyum...
hesabın var mı? giriş yap